To orzeczenie sądu jest bardzo ważne dla kierowców

NSA udzielił jasnej odpowiedzi na pytanie w kwestii utraty prawa jazdy na 3 miesiące w razie przekroczenia prędkości o 50 km/h.
- Kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tylko na podstawie informacji policji – przesądził w poniedziałek w uchwale NSA w siedmioosobowym składzie. Tak sąd odpowiedział na dwa pytania rzecznika praw obywatelskich. Ten kwestionował oparcie decyzji starosty tylko na podstawie informacji policji – bez wyjaśniania, czy doszło do wykroczenia i kto był jego sprawcą. Sędzia NSA Jacek Chlebny w uzasadnieniu uchwały mówił, że zatrzymanie dokumentu realizuje cel prewencyjno- -ochronny i ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. – Informacja o przekroczeniu prędkości przekazywana do starosty jest dokumentem urzędowym, a nie informacją od sąsiada. To dokument, za który odpowiada funkcjonariusz policji, a także być może Skarb Państwa – wyjaśniał sędzia - podała Rzeczpospolita, która dokładnie opisuje problemy interpretacyjne, jakie się dotąd pojawiały.
red.

















![Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie [FOTO] Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177633029135-930668-.jpg)



![Festiwal dziecięcej energii. Przedszkolaki przejęły sportową halę [FOTO] Festiwal dziecięcej energii. Przedszkolaki przejęły sportową halę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17763349121776334810img-20260415-wa0072-.jpg)











![Od ochrony środowiska po zarządzanie kryzysowe. Ważna wizyta w Rydułtowach [FOTO] Od ochrony środowiska po zarządzanie kryzysowe. Ważna wizyta w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776337107671711546-1390222209811689-1936722631465564874-n-.jpg)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz