Strażacy z Turzy Śląskiej i Biertułtów dostaną nowe wozy

Druhowie z Turzy Śląskiej i Biertułtów wzbogacą się o nowe wozy. Już 2 października na placu apelowym KS PSP przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się uroczystość przekazania dwóch nowych wozów bojowych do OSP Turza Śląska i OSP Biertułtowy.
Wartość łączna obu pojazdów to ponad 1,5 miliona złotych. Do ochotników z Turzy Śląskiej trafi samochód ratowniczo-gaśniczy volvo o wartości 776 tysięcy złotych. Gmina przekazała na ten cel 316 tysięcy złotych. Resztę środków pozyskano z MSWiA oraz FOŚiGW.
Z kolei druhowie z Biertułtów będą mogli cieszyć się z nowego samochodu marki Renault. Tak jak w przypadku strażaków z Turzy Śląskiej będzie to wóz ratowniczo-gaśniczy. Jego koszt to 806 tysięcy złotych, z czego środki miasta to 446 tysięcy złotych. Brakującą kwotę stanowi dofinansowanie z KSRG i FOŚiGW.
fot. poglądowe, archiwum portalu





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz