Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 października 201919:48

Przedszkolaki z wizytą w wodzisławskiej komendzie

Przedszkolaki z wizytą w wodzisławskiej komendzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wczoraj w wodzisławskiej komendzie pojawiło się blisko 30 dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 w Wodzisławiu Śląskim. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód policjanta, zwiedzili komendę poznali wyposażenie mundurowych, a na zakończenie spotkania otrzymały policyjne kolorowanki i elementy odblaskowe by mogli być bardziej widoczni na drodze.

Wczoraj przedszkolaki z Wodzisławia miały okazję poznać bliżej na czym polega praca policjanta. Przed godziną 10.00 w progach wodzisławskiej komendy stanęło około 30 dzieci. Na spotkanie z nimi wyszedł funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką społeczną. To on opowiedział dzieciom o swojej pracy, o wydziałach jakie występują w jednostce i zadaniach jakie wykonują policjanci poszczególnych pionów. Dzieci mogły także z bliska przyjrzeć się jak wyposażeni są policjanci w codziennej służbie. W pierwszej kolejności przymierzali policyjne czapki, a także oglądali kajdanki i pałki.

W następnej części tej wyjątkowej wizyty milusińscy zwiedzili komendę. Zobaczyli jak wygląda praca na stanowisku kierowania i obejrzeli salę, na której policjanci doskonalą swoją sprawność fizyczną. Na zapleczu komendy czekał na naszych gości Volkswagen Transporter, do którego każdy mógł wsiąść i posłuchać policyjnych syren. Dzieci bardzo dobrze się czuły w murach wodzisławskiej komendy i z pewnością to spotkanie na długo zapadnie w ich i naszej pamięci.

Policjant, który oprowadzał wycieczkę, na zakończenie wizyty rozdał naszym słuchaczom kolorowanki i odblaski. W podziękowaniu za możliwość zwiedzenia jednostki otrzymał specjalnie przygotowaną laurkę w kształcie policyjnej koszuli.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności30 marca 202610:19

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Kultura i Edukacja30 marca 202612:05

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO]

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

IV edycja „Hazoka na Stawach” w Bełsznicy przeszła do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie, które mimo niepewnej pogody zgromadziło liczne grono uczestników. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu organizatorów najmłodsi mogli w pełni cieszyć się wielkanocną zabawą na świeżym powietrzu.

opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Reklama
Aktualności30 marca 202616:51

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W Mszanie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Palmy Wielkanocnej, zorganizowana tradycyjnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy licznie wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.