Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 201211:34

Wychowankowie PDD spisali swoje sny

Wychowankowie PDD spisali swoje sny - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

„Mój niesamowity sen” – pod takim tytułem ukazał się zbiór dziesięciu historyjek opowiadających o dziecięcych marzeniach i snach, których autorami są wychowankowie Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. - Tą publikacją chcemy zwrócić uwagę na los wychowanków placówek takich jak nasza - mówi dyrektor Joanna Kasendra.

Ta bardzo nietypowa inicjatywa wydawnicza ma skłaniać dorosłych do bliższego poznawania potrzeb dzieci, ale przede wszystkim jest apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, dysponujących odpowiednimi warunkami, aby podzielili się miłością z dziećmi pozbawionymi właściwej opieki ze strony rodziców biologicznych.

W ten sposób Powiatowy Dom Dziecka włącza się w kampanie promujące rodzicielstwo zastępcze. Mimo bowiem wieloletnich starań oraz zmian w prawie, w Polsce nadal funkcjonuje kilkaset domów dziecka, w których zamieszkuje kilka tysięcy dzieci. Tymczasem mimo najlepszych nawet warunków nie są one w stanie zastąpić rodziny i prawdziwego domu.

Jak mówi Joanna Kasendra – dyrektor Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach – wychowankowie wspólnie ze swymi opiekunami przygotowali zbiór opowiadań, których tematem przewodnim były ich sny. Publikacja – wydana dzięki pomocy przyjaciół i sponsorów – jest formą podziękowania dla wszystkich osób, którym nie jest obojętny los dziecka i stale wspierają nasz dom.

- Tą publikacją chcemy też w sposób szczególny zwrócić uwagę na los wychowanków placówek takich jak nasza, którzy z powodu nieuregulowanej sytuacji prawnej, nie mogą zostać adoptowani, a z powodu wieku czy też stanu zdrowia rzadko trafiają do rodzin zastępczych – dodaje pani dyrektor. Pragniemy też pokazać, że nasi podopieczni są wspaniałymi, twórczymi, pełnymi marzeń i fantazji dziećmi. Jesteśmy przekonani, że osoby, które zapoznają się z tymi opowiadaniami to potwierdzą. Z całych sił pragniemy złamać stereotyp wychowanka domu dziecka, który stale pokutuje w świadomości części społeczeństwa i promować wizerunek wychowanków naszej placówki jako osób twórczych, wrażliwych, mogących zmieniać świat.

Na koniec 2011 r. w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach i należących do niego mieszkaniach usamodzielnień przebywało łącznie 42 wychowanków. Równocześnie w funkcjonujących w powiecie wodzisławskim 170 rodzinach zastępczych opiekę znalazło 250 dzieci i młodzieży.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport16 lipca 202520:34

Odra Wodzisław nie zagra w V lidze

Odra Wodzisław nie zagra w V lidze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Odra Wodzisław
Aktualności16 lipca 202514:48

Poznaj godzinowy line-up Najcieplejszego Miejsca na Ziemi

Poznaj godzinowy line-up Najcieplejszego Miejsca na Ziemi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 lipca 202510:29

Już niedługo rusza remont ulicy Wiosny Ludów w Marklowicach

Już niedługo rusza remont ulicy Wiosny Ludów w Marklowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności18 lipca 202510:24

Czasowa organizacja ruchu na ul. Bogumińskiej

Czasowa organizacja ruchu na ul. Bogumińskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Miasto Wodzisław Śląski/Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.