Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202015:09

Zwierzęta domowe nie przenoszą SARS-CoV-2!

Zwierzęta domowe nie przenoszą SARS-CoV-2! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

- Przeprowadzone wśród zwierząt domowych testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za chorobę koronawirusową 2019 (COVID-19) u ludzi, nie przyniosły jak dotąd ani jednego wyniku dodatniego - informuje branżowy portal weterynaryjny.

 

Weterynarianews.pl powołuje się na komunikat spółki IDEXX Laboratories, Inc. - Otrzymane wyniki są zgodne z aktualnymi poglądami specjalistów, którzy uważają, że COVID-19 przenosi się przede wszystkim z człowieka na człowieka i podtrzymują zalecenie, aby nie przeprowadzać testów zwierząt domowych na obecność wirusa COVID-19. W przypadku psów i kotów z objawami oddechowymi zaleca się wizytę u weterynarza w celu przeprowadzenia badań w kierunku bardziej pospolitych patogenów układu oddechowego - dodaje [tutaj] portal.

Zwierzęta domowe nie tylko nie przenoszą koronawirusa SARS-CoV-2, ale pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Dzięki nim właściciele psów i kotów nabywają odporności krzyżowej i są bardziej odporni na choroby zakaźne. Mówią o tym w rozmowie z „Pulsem Medycyny”: Dorota Sumińska, lekarz weterynarii i Tomasz Wróblewski, lekarz internista specjalizujący się w medycynie ratunkowej.

- Wszystkie drobnoustroje tworzą coś na kształt rodzin, a więc pewne ich grupy są ze sobą spokrewnione, podobne pod względem swojej budowy antygenowej. Z kolei układ immunologiczny każdego ssaka, a więc i człowieka, dysponuje całą rzeszą komórek wyspecjalizowanych do różnych „akcji” obronnych. Jednak by umiał to wykorzystać, musi ciągle nabywać nowych doświadczeń - przekonuje [tutaj] Sumińska.

Autor: opr. waw, fot. JACLOU-DL/pixabay.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 listopada 202520:52

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 listopada 202514:53

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności26 listopada 202512:47

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności27 listopada 202512:57

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności26 listopada 202513:26

Opel uderzył w słup w Łaziskach

Opel uderzył w słup w Łaziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP KSRG Łaziska
Reklama
Reklama
Aktualności26 listopada 202521:45

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 listopada 202520:27

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Nicole Michalou
Reklama
Kultura i Edukacja27 listopada 202510:22

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności26 listopada 202521:39

Rydułtowy: Poznajcie pomysłodawcę ulicy Młyńskiej

Rydułtowy: Poznajcie pomysłodawcę ulicy Młyńskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.