Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 czerwca 202010:25

Powiat chce wzbogacić ofertę szkół zawodowych

Powiat chce wzbogacić ofertę szkół zawodowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego wystąpi do Rady Powiatu z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie utworzenia Branżowej Szkoły II stopnia. Nowa szkoła ma powstać w ramach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. i kształcić póki co w trzech zawodach.

Branżowa szkoła II stopnia to według starych zasad rodzaj technikum uzupełniającego dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, obecnie przekształconych w branżowe szkoły I stopnia. Jeżeli na jej utworzenie zgodę wyrażą powiatowi radni, od września będzie można w powiecie wodzisławskim uzyskać kwalifikacje technika na trzech kierunkach: mechanika (MEC.09), elektryka (ELE.05) i budownictwo (BUD.14).

Szkoła będzie oferowała naukę w systemie zaocznym, która będzie trwać dwa lata. Po jej zakończeniu prócz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika będzie można podejść do matury, a następnie podjąć studia wyższe.

bbbbbb

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 listopada 202510:42

Sandra Pniak spędziła dzień z rodziną zastępczą

Sandra Pniak spędziła dzień z rodziną zastępczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności6 listopada 202514:01

Rehabilitacja 25+. Realna pomoc młodym osobom z niepełnosprawnościami

Rehabilitacja 25+. Realna pomoc młodym osobom z niepełnosprawnościami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności6 listopada 202513:13

Prace przy stacji transformatorowej przy ul. 26 Marca

Prace przy stacji transformatorowej przy ul. 26 Marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/Tauron Dystrybucja
Aktualności7 listopada 202517:14

Wodzisławska policja szuka właściciela jednośladu

Wodzisławska policja szuka właściciela jednośladu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności6 listopada 202513:01

Powiat Wodzisławski włącza się w kampanię Dzieciństwo bez przemocy

Powiat Wodzisławski włącza się w kampanię Dzieciństwo bez przemocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport7 listopada 202512:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności8 listopada 202500:10

Wodzisławska w Turzy już przejezdna

Wodzisławska w Turzy już przejezdna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.