Spotkanie z dzielnicowymi w Klubie Senior+

Seniorzy to obecnie najbardziej narażona grupa społeczna na działania wszelkiego rodzaju oszustów. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, jak nie dać się o szukać rozmawiali dzielnicowi z przedstawicielami Klubu "Senior +" z Wodzisławia Śląskiego.
Bezpieczeństwo osób najbliższych powinno być dla nas sprawą priorytetową. Oszuści uczą się wykorzystywać łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób. Oszuści grają na uczuciach osób starszych i potrafią nimi manipulować. Oszuści bardzo często bazują na niewiedzy np. dotyczącej przepisów unijnych i próbują to wykorzystać, wmawiając, że dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej w mieszkaniu zostanie wykonany remont instalacji wodociągowej czy gazowej. Te wszystkie argumenty to tylko pretekst, aby dostać się do mieszkania. Po wejściu do środka oszuści próbują odwrócić naszą uwagę i w tym czasie niepostrzeżenie zajrzeć do szafki w poszukiwaniu pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.
Dlatego też wodzisławscy dzielnicowi wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Klubu "Senior +", gdzie w przystępny sposób przekazali seniorkom, z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia na co dzień w miejscu zamieszkania, idąc na zakupy, poruszając się komunikacją miejską czy odbierając niespodziewany telefon. Policjanci omówili najczęściej popełniane błędy przez seniorów, którzy padli ofiarą przestępstw i stracili oszczędności życia. Na spotkaniu poruszono również temat o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” dzielnicowi zwrócili uwagę, że noszenie odblasków zdecydowanie poprawia nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz