W parku zabawisz się w chowanego

W Rodzinnym Parku Rozrywki, który powstanie w Wodzisławiu, wszyscy miłośnicy zabawy w chowanego będą mieli do dyspozycji dużą, profesjonalną arenę do gry "w chowanego". Będą przeszkody w postaci skupisk drzew, grup ozdobnej wysokiej trawy, nierówności terenu oraz kamieni i głazów.
Każde dziecko i chyba każdy dorosły wie, na czym polega gra w chowanego. Trudno znaleźć osobę, która przynajmniej raz w życiu nie miałaby z nią styczności. Szczególnie mocno lubią ją najmłodsi. Wyobraźmy sobie, że już za kilkanaście miesięcy wszyscy miłośnicy zabawy w chowanego będą mieli do dyspozycji dużą, profesjonalną arenę do gry! Będzie ona jednym z elementów budowanego w Wodzisławiu Śląskim Rodzinnego Parku Rozrywki.
W zamyśle arena ma być bezpiecznym terenem o powierzchni ok. 7.500 m2. W jednym czasie z atrakcji będzie mogło skorzystać kilkudziesięcioro użytkowników. Całość zostanie zbudowana w sposób możliwie prosty i nieinwazyjny. Tak, by arena sprawiała wrażenie naturalnie ukształtowanego terenu, idealnie nadającego się do zabawy w chowanego.
1 baza, 3 strefy, kilkadziesiąt przeszkód
Podczas kształtowania areny do gry w chowanego wykonawca w jak największym stopniu wykorzysta walory terenu oraz roślinność. W związku z tym możemy się spodziewać przede wszytskim przeszkód w postaci skupisk drzew, grup ozdobnej wysokiej trawy, nierówności terenu oraz kamieni i głazów.
Już dziś wiadomo, że arena do gry w chowanego w Rodzinnym Parku Rozrywki będzie najprawdopodobniej składała się z trzech stref oraz bazy. Poszczególne strefy, czyli miejsca, gdzie będą mogli chować się uczestnicy zabawy, zostaną zróżnicowane ze względu na wiek użytkujących je dzieci. Strefa pierwsza będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Na jej terenie znajdzie się minimum 12 przeszkód, w tym co najmniej 10 w formie głazów o wysokości ponad 1 metra. Dla dzieci starszych przeznaczona zostanie kolejna strefa, w której zaplanowano minimum 15 różnych przeszkód. Najstarsi użytkownicy areny do gry w chowanego będą mieli do dyspozycji co najmniej 18 zróżnicowanych przeszkód, w tym także kryjówki nadziemne i podziemne.
Będzie bezpiecznie
Teren areny do gry w chowanego zostanie ogrodzony niewysokim, drewnianym ogrodzeniem. Wykonawca budując atrakcję zastosuje normy budowy placów zabaw, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie. Już teraz brany jest pod uwagę dynamiczny charakter zabawy na terenie areny. Wszystkie kryjówki zostaną zabezpieczone, natomiast rozmieszczenie przeszkód nie będzie kolidowało z trasami dobiegowymi do bazy. Same trasy zaś mają być stosunkowo płaskie, pozbawione stopni i schodów oraz inncyh przeszkód mogących powodować przwrócenie się dziecka.
Gra w chowanego – przypomnijmy jak można się bawić
Arena do gry w chowanego będzie miejscem specjalnie przygotowanym, umożliwiającym znaczne ulepszenie znanej gry podwórkowej.
Zabawa polega na wylosowaniu jednej osoby (lub grupy) poszukującej pozostałych bawiących się osób, schowanych za różnego rodzaju elementami kryjącymi. Uczestnicy chowają się w momencie, gdy poszukujący ma zasłonięte oczy i odlicza najczęściej do 10 w okolicach „bazy”. Zabawę wygrywają osoby, które nieodnalezione dobiegną do bazy, a przegrywają te, które poszukujący wywoła do „bazy”. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w każdym wieku!
Komentarze (0)
Dodaj komentarz