Nowe place zabaw w wodzisławskich dzielnicach

Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc będą mogli korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto Wodzisław Śląski jest właśnie na etapie wyboru wykonawcy. Do przetargu zgłoszono 13 ofert.
Przypomnijmy, mieszkańcy w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w naszym mieście powstaną cztery nowe place zabaw. Już niedługo pojawią się one w dzielnicach Radlin II, Wilchwy oraz Kokoszyce. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych.
Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona będzie m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mieli sposobność zabawy w nowej piaskownicy, skorzystania z linarium oraz huśtawki.
Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.
Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyce także zyskają miejsce do integracji. Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach już niebawem będzie można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabraknie także piaskownicy.
Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.
Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego - TUTAJ.
![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768771209tauron-dystrybucja-4-.jpg)







![Dojrzałe argumenty i wielkie emocje. Za nami Wodzisławski Turniej Debat Oksfordzkich [FOTO] Dojrzałe argumenty i wielkie emocje. Za nami Wodzisławski Turniej Debat Oksfordzkich [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768835801nmac4794-.jpg)



![Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906126615491216-1845842496306431-3466992232399687929-n-.jpg)



![Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768903755615512204-1286596870171077-5346741816252081618-n-.jpg)









Komentarze (0)
Dodaj komentarz