Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 października 202108:38

Czechy: koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej

Czechy: koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Czechach wyniosła we wtorek 1511, czyli o około jedną trzecią więcej niż przed tygodniem - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Rośnie też liczba hospitalizowanych chorych z Covid-19. W szpitalach przebywa aktualnie 388 osób z Covid-19, a 78 z nich jest w stanie ciężkim.

Jeszcze w pierwszej połowie sierpnia dobowe bilanse nowych zakażeń wynosiły około 200 przypadków, a w zeszłym tygodniu zaczęły przekraczać 1000. W ciągu tygodnia zmarło 27 osób z Covid-19. W pierwszej połowie września tygodniowe wskaźniki mówiły o pojedynczych zgonach.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w graniczącym z Polską kraju (województwie) morawsko-śląskim, gdzie tygodniowa liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców wyniosła 111, a także na południu kraju i w Pradze. Najlepiej jest w regionie Hradec Kralovego.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że według aktualnych wskaźników przekroczona została granica 100 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia, co wiosną tego roku doprowadziło do zaostrzenia restrykcji epidemicznych w skali regionu.

Premier Andrej Babisz zwołał na czwartek posiedzenie rządowej rady zagrożeń zdrowotnych. Minister zdrowia Adam Vojtiech ma przedstawić nową strategię walki z pandemią. Z Pragi Piotr Górecki (PAP) ptg/ akl/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 listopada 202510:02

Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze

 Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.