Ile trwa trening aerial joga?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad ćwiczeniem aerial jogi, ale masz wrażenie, że ciągle wielu rzeczy nie wiesz? Jeśli przygotowujesz się do pierwszych zajęć, z pewnością interesują Cię podstawowe informacje: jak wygląda taki trening, ile trwa i w co najlepiej się ubrać. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Czym jest aerial joga?
Jest to rodzaj sportu, który łączy akrobatykę powietrzną z jogą. Do ćwiczeń służy zawieszony w powietrzu hamak, który stworzony jest z szerokiego materiału podobnego do szarf aerial. Wykonuje się na nim akrobacje bazujące na jogowych asanach.
Trening można odbyć nie tylko na sali, ale również w warunkach domowych. Wystarczy wyposażyć się w prawidłowo zamontowany hamak do domu.
Przebieg treningu
Jeśli masz doświadczenie z jogą, zapewne wiesz, że taki trening może wyglądać bardzo różnie. Istnieje co najmniej kilka stylów tej aktywności i wywodzą się one z różnych szkół. Treningi mogą być zatem bardziej lub mniej intensywne, poświęcone zarówno rozciąganiu, jak i budowaniu siły, a to nie wszystko. Z aerial jogą jest podobnie, dlatego sposób prowadzenia poszczególnych zajęć zależy przede wszystkim od trenera i jego metodyki oraz grupy (stopnia zaawansowania i wieku). Przykładowo, chociaż hamaki dla dzieci nie różnią się dużo od tych dla dorosłych, to treningi dla maluchów wyglądają zupełnie inaczej. Przebieg zajęć może być zatem bardzo różny.
Niezmienny jest natomiast podział całego treningu na rozgrzewkę, część główną i wyciszenie.
Ile trwa trening?
To zależy. W większości szkół aerial jeden trening trwa ok. 1 godziny, ale czasami w ofercie są też dłuższe zajęcia – od 1,5 do nawet 2 godzin. Aby poświęcić wystarczająco czasu każdej części praktyki, warto przeznaczyć na ćwiczenia co najmniej 45 min.
Ile czasu potrzeba, by zobaczyć efekty?
Wszystko zależy od Twoich celów i intensywności treningów, dlatego trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Rezultaty pierwszych zajęć są odczuwane niemal od razu – możesz odczuć zakwasy w mięśniach, które do tej pory nie pracowały intensywnie i w ogóle nie przypominały o swoim istnieniu. Czasami pojawiają się również siniaki czy delikatne otarcia wynikające z pracy z szarfą.
Natomiast jeśli chodzi o efekty takie jak większa mobilność i siła albo wysmuklenie sylwetki, trzeba poczekać nieco dłużej. Ćwicząc regularnie, pierwsze prawdziwie zauważalne zmiany powinny pojawić się po ok. 3 miesiącach.
Co zabrać na pierwszy trening?
Wygodne ubrania i butelkę wody – to w zupełności wystarczy. Pamiętaj tylko, by strój był wygodny i dopasowany do ciała. Polecane są sportowe bluzki oraz legginsy. Obuwie jest zbędne. Jeśli nosisz okulary, na czas treningu zastąp je soczewkami. Zdejmij również wszelką biżuterię, by nie uszkodzić hamaka.
Przed treningiem nie używaj także żadnych kremów lub balsamów. Możesz niechcący ubrudzić hamak, a gdy zaczniesz się pocić, nadmiar kosmetyku spłynie, co z pewnością wywoła dyskomfort.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.