Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 sierpnia 202313:33

Wodzisławscy policjanci uratowali 55-latka

Wodzisławscy policjanci uratowali 55-latka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci zostali pilnie wysłani w rejon autostrady A1, gdzie miał leżeć nieprzytomny mężczyzna. 55-latek nie dawał żadnych oznak życia, stróże prawa natychmiast przystąpili do reanimacji. Dzięki natychmiastowej i fachowo udzielonej przez mundurowych pomocy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Wodzisławska Policja została powiadomiona o mężczyźnie, który po wyjściu z samochodu na drodze technicznej wzdłuż autostrady A1 w Mszanie miał nagle zasłabnąć. Służby powiadomiła żona, która wspólnie z nim podróżowała. W ten rejon zostali pilnie wysłani policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Sierżant sztabowy Wojciech Dudzik oraz starszy posterunkowy Oskar Kozieł błyskawicznie znaleźli się na miejscu. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Stróże prawa natychmiast przystąpili do reanimacji. Po trwającej niemal pół godziny walce o życie 55-latka udało się przywrócić pracę serca. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym. Policjanci pomagali przy dalszych czynnościach, które prowadzili już medycy. Okazało się, iż 55-latek przeszedł rozległy zawał serca, a mundurowi, dzięki szybko podjętej i skutecznie prowadzonej reanimacji, uratowali mężczyźnie życie.

Tym razem fachowa pomoc, której udzielili wodzisławscy policjanci, przyszła na czas. Pamiętajmy o podnoszeniu swoich podstawowych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Sytuacja, kiedy ktoś może potrzebować naszej pomocy, może się zdarzyć każdemu i wszędzie. Dlatego warto wiedzieć, jak pomóc.

Autor: KPP Wodzisław Śląski , redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.