Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 czerwca 202420:21

Moc atrakcji na Festynie z rodziną zastępczą

Moc atrakcji na Festynie z rodziną zastępczą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W piątek, 31 maja, w "Oazie Aktywności" Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim odbył się "Festyn z rodziną zastępczą". To inicjatywa, której celem jest integracja rodzin zastępczych z terenu powiatu.

Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji. Były profesjonalne animacje, gry i zabawy, dmuchańce, zjeżdżalnie, konkurencje sportowe, brokatowe tatuaże, mega bańki, malowanie twarzy, możliwość zwiedzenia strażackiego wozu bojowego i radiowozu policyjnego, a także okazja do zrobienia zdjęcia z policyjną maskotką Sznupkiem. Podczas festynu stoły uginały się od słodkiego poczęstunku przygotowanego m.in. przez rodziny oraz dzieciaki z Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej czy uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła”. Zorganizowanie festynu z takim rozmachem nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów (Fundacja Szkolna Ekonomik, Fanaberia Cafeteria, Nautica Gorzyce, Mieszko Racibórz, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta, Firma Unox i Daniel Nielaba, DPS Wodzisław Śląski, DPS w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowy Ośrodek Wsparcia Perła, Ośrodek św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowe Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Wodzisławiu Śląskim) i wolontariuszy – z I LO w Wodzisławiu Śląskim oraz ze Stowarzyszenia Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W festynie, jak co roku, udział wzięły również władze Powiatu Wodzisławskiego. Obecny był starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Barbara Chrobok oraz członkowie Zarządu Powiatu – Barbara Magiera i Arkadiusz Skowron, resortowo odpowiedzialny za pomoc społeczną w naszym powiecie.

- Okazujecie ogrom wsparcia dzieciom, które wsparcia i miłości niezwykle potrzebują. Bardzo Wam za to dziękuję – mówił starosta wodzisławski.

Festyn był doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu literackiego na opowiadanie pt. „I tak to się zaczęło…Zostaliśmy rodziną zastępczą…”. I miejsce komisja konkursowa przyznała Iwonie Szulik, która wraz z mężem Antonim Szulikiem pełni funkcję pogotowia rodzinnego. II miejsce otrzymali Katarzyna Wojaczek i Jacek Wojaczek, prowadzący rodzinny dom dziecka, zaś III miejsce otrzymała Tatiana Lepczak i Jacek Lepczak, którzy również prowadzą rodzinny dom dziecka.

Rodzin ciągle mało

„Festyn z rodziną zastępczą”to nie tylko impreza integrująca środowisko osób sprawujących pieczę zastępczą, ale także wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy rodzin zastępczych i budowanie pozytywnej atmosfery wokół rodzinnej pieczy zastępczej. Na ten moment w powiecie wodzisławskim funkcjonuje 174 rodzin zastępczych, w których przebywa 337 dzieci. Potrzeby są jednak znacznie większe.

Wszelkich informacji na temat rodzicielstwa zastępczego udzielają pracownicy zespołu ds. pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wałowej 30 ( II piętro), tel. 32 454 71 06.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.