Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 202413:26

Przedszkolaki w świecie prawa w Radlinie

Przedszkolaki w świecie prawa w Radlinie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Już drugi raz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 im. Gromadki Misia Uszatka w Radlinie mają okazję i przyjemność uczestniczyć w akcji Bajeczni Adwokaci.

Wszystko za sprawą Pani mecenas Marzeny Kopiec-Hnidy, która wraz z Misiem Adwokatem, Misią Adwokatką i innymi leśnymi zwierzątkami zabiera dzieci do nieznanego im dotąd prawniczego świata.

W tym roku akcja rozpoczęła się 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Pani mecenas Marzena Kopiec Hnida w towarzystwie dwóch ogromnych pluszowych misiów i sędziego żółwia pojawiła się w przedszkolu i przeniosła dzieci do leśnego świata, w którym tak bliskie sercom dzieci zwierzęta mierzą się z problemami ludzi. Wszystko odbywa się w oparciu o powstałą specjalnie na potrzeby akcji książkę Ewy Ruszkiewicz i Zuzanny Kledzik pt. Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora.

Misie codziennie odwiedzają inną grupę dzieci, każde dziecko uczestniczy czynnie w całym procesie czytania, ponieważ Pani mecenas wciąga dzieci do wspólnego przeżywania historii – dzięki temu dzieci czują się częścią całej akcji i bardzo dużo się uczą. Poprzez ruch, powtarzanie kwestii, taniec śpiew, a nawet puszczanie baniek czy zabawy z balonami dzieci poznają trudny język używany w sądach i co jest najważniejsze przestają się bać osób w togach.

Po każdej zakończonej wizycie dzieci żywo dyskutują , wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i dopytują kiedy znów odwiedzą ich pluszowi Adwokaci z panią mecenas.

- Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Kopiec Hnida za możliwość uczestnictwa w akcji oraz za serce, które okazuje wszystkim dzieciom - czytamy w korespondencji z radlińskiego przedszkola.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.