Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lipca 202410:49

Horror w Gorzycach. Domowy oprawca za kratkami

Horror w Gorzycach. Domowy oprawca za kratkami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Gorzyccy policjanci zatrzymali 77-latka podejrzanego o przemoc domową. Mężczyzna przez 10 lat znęcał się nad żoną, bijąc ją, kopiąc, grożąc śmiercią i gwałcąc. Usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania się nad żoną i zgwałcenia, a na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, prowadzą śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się przez 77-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego nad 72-letnią żoną oraz jej zgwałcenia. Sprawca został zatrzymany pod koniec czerwca, kiedy to swoją agresję skierował także na interweniujących ratowników medycznych, którzy wezwali policję.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 77-latkowi zarzutów znęcania się nad żoną, zgwałcenia, znieważenia ratowników medycznych oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policja apeluje: jeśli jesteś ofiarą przemocy, pozwól sobie pomóc. Nie czekaj biernie, aż "wszystko minie". Zacznij działać i zwróć się po pomoc do policji oraz ośrodków wsparcia. Jeśli wiesz o przemocy wobec innych, reaguj - nie bądź obojętny. Każdy sygnał może zatrzymać przemoc.

Autor: opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.