Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 lipca 202417:36

Chłopacy chodzili po hałdzie. 13-latek z oparzeniem II stopnia trafił do szpitala

Chłopacy chodzili po hałdzie. 13-latek z oparzeniem II stopnia trafił do szpitala - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Dwaj chłopcy weszli na szczyt hałdy, ponieważ chcieli pooglądać widoki. Kiedy grunt pod ich nogami zaczął się osuwać, postanowili zbiec w dół. Wtedy 13-latek stracił klapki i poparzył stopy. Policjanci przestrzegają przed wchodzeniem na teren pokopalnianych hałd, ponieważ występuje na nich realne ryzyko pożaru i osunięcia się gruntu!

Wczoraj po godzinie 18 radlińscy policjanci zostali powiadomieni o poparzonym 13-latku. Do zdarzenia miało dojść na terenie hałdy w Radlinie.

Policjanci na miejscu ustalili, że dwaj chłopcy przyjechali na rowerach na teren hałdy po kopalnianej w Radlinie. Objechali zapory, zostawili rowery i weszli na szczyt hałdy. Byli ciekawi, czy na szczycie dalej unosi się dym i chcieli pooglądać widoki.

Chłopcy zaczęli zbiegać ze szczytu, kiedy grunt pod nimi zaczął się osuwać. Wtedy 13-latek stracił klapki, które miał na sobie i poparzył obie stopy. Jego kolega, 12-latek zniósł go do podnóża i powiadomił służby, sprawnie przekazując ich lokalizację. 13-latek z oparzeniem II stopnia obu stóp został przetransportowany do szpitala.

Policjanci na miejscu wykonywali czynności procesowe i oględziny miejsca zdarzenia. Dokumentacja zostanie przekazana do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim w celu podjęcia decyzji co do dalszych działań w tej sprawie.

Policjanci apelują i przestrzegają przed wchodzeniem bądź wjeżdżaniem na teren po kopalnianych hałd. Na każdej takiej hałdzie jest realne ryzyko pożaru i ryzyko osunięcia się gruntu. Apelujemy także do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o występujących na naszym terenie zagrożeniach i bezpiecznym spędzaniu czasu podczas wakacji letnich.

Autor: KPP Wodzisław Śląski , redakcja@naszwodzisław.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 kwietnia 202612:28

Rodzinna tragedia w powiecie wodzisławskim. Nie żyją małżonkowie

Rodzinna tragedia w powiecie wodzisławskim. Nie żyją małżonkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności2 kwietnia 202610:15

Sekunda nieuwagi wystarczyła. Kolizja z udziałem młodej kierującej

Sekunda nieuwagi wystarczyła. Kolizja z udziałem młodej kierującej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202610:54

DanceCap wkracza na scenę Mam Talent

DanceCap wkracza na scenę Mam Talent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/DanceCap
Aktualności1 kwietnia 202613:00

Rydułtowy: Okazja czyni złodzieja. Kradzież gotówki zakończona sukcesem policji

Rydułtowy: Okazja czyni złodzieja. Kradzież gotówki zakończona sukcesem policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202612:30

Nieprawidłowy skręt i kolizja w Rydułtowach. Rowerzysta trafił do szpitala

Nieprawidłowy skręt i kolizja w Rydułtowach. Rowerzysta trafił do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności2 kwietnia 202610:46

Transport publiczny w powiecie wodzisławskim: nowe ulgi i brak podwyżek w 2026 roku

Transport publiczny w powiecie wodzisławskim: nowe ulgi i brak podwyżek w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności1 kwietnia 202612:54

Kwiecień w Wodzisławiu Śląskim

Kwiecień w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności1 kwietnia 202612:22

Czwartki z jogą na Balatonie. Idealny sposób na redukcję stresu

Czwartki z jogą na Balatonie. Idealny sposób na redukcję stresu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202610:27

Szukasz pracy lub chcesz zmienić zawód? Targi Pracy już 17 kwietnia

Szukasz pracy lub chcesz zmienić zawód? Targi Pracy już 17 kwietnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202612:54

Spotkania z muzyką, historią i sztuką. Kwiecień w Pałacu Dietrichsteinów

Spotkania z muzyką, historią i sztuką. Kwiecień w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Sport2 kwietnia 202609:37

Mistrzyni Polski i trzy kolejne medale. Udany start Octagon Team w Wieliczce

Mistrzyni Polski i trzy kolejne medale. Udany start Octagon Team w Wieliczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Octagon Team Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.