Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 stycznia 202523:47

Firma PREVAC nowym partnerem I LO

Firma PREVAC nowym partnerem I LO - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Firma Prevac oraz I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim partnerami! Znajdująca się w czołówce światowych producentów aparatur naukowo-badawczych służących do tworzenia nowych materiałów i technologii firma z Rogowa objęła swoim patronatem klasy o profilu matematyczno-fizycznym. To umożliwi uczniom m.in. dostęp do nowoczesnych technologii i praktycznego wsparcia w rozwijaniu ich kompetencji.

Umowa zakłada szereg inicjatyw, w tym kształtowanie postaw przedsiębiorczości wśród uczniów, organizację praktyk zawodowych, wycieczki dydaktyczne, wykłady oraz warsztaty tematyczne, udział ekspertów z PREVAC w zajęciach dydaktycznych, wsparcie modyfikacji programu nauczania, aby lepiej odpowiadał potrzebom rynku pracy, przekazanie materiałów i urządzeń wspierających edukację w szkole.

- Współpraca przedsiębiorców z uczniami szkół branżowych jest powszechna, natomiast nie można tego powiedzieć o liceach ogólnokształcących. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że będziemy pierwszym w regionie, a być może nawet w województwie liceum, które tworzy klasę patronacką przy współpracy z tak nowoczesną firmą z obszaru wysokich technologii. To jest coś wyjątkowego z naszej perspektywy. Widzę w tym przedsięwzięciu wyjątkowość, innowacyjność. Uczniowie liceów nie mają wielu okazji by spotykać się z przedsiębiorcami, mieć okazję stosowania w praktyce wiedzy, którą nabywają w czasie lekcji. Teraz będą mieli taką okazję – mówił Marcin Kopczyński, dyrektor I LO w Wodzisławiu Śląskim.

Dzięki umowie szkoła zyska możliwość przygotowania wysoko wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnych technologii. Firma PREVAC natomiast zyska dostęp do młodych talentów oraz okazję do kształtowania przyszłych pracowników.

„Innowatorzy Przyszłości: Od Nauki do Technologii”

Integralną częścią porozumienia jest projekt „Innowatorzy Przyszłości: Od Nauki do Technologii”. Projekt ten ma na celu jeszcze większe zbliżenie nauki i technologii do młodzieży, umożliwiając im zdobycie doświadczenia w realnym środowisku przemysłowym.

Umowę partnerską podpisali w wodzisławskim starostwie starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Barbara Chrobok oraz Sylwia Gatnar – dyrektor generalny firmy PREVAC sp. z o.o. z siedzibą w Rogowie.

- Bardzo się cieszę, że dochodzi do tej współpracy – z wielu powodów. Jednym z nich są na pewno kompetencje przyszłości, które są bardzo istotne. Bardzo zależało na tym mnie, ale i dr. Łukaszowi Walczakowi, który stworzył program dla uczniów, aby ten program był bogaty i aby młodzież tym programem zainteresować – mówiła Sylwia Gatnar – dyrektor generalny firmy PREVAC sp. z o.o. z siedzibą w Rogowie.

Firma PREVAC znajduje się w czołówce światowych producentów aparatur naukowo-badawczych służących do tworzenia nowych materiałów i technologii. Na rynku istnieje od 27 lat, prowadzi działalność sprzedażową, serwisową, usługową oraz szkoleniową związaną z asortymentem własnym oraz firm partnerskich.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 marca 202610:10

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO]

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Sala pełna rozmów, śmiechu, inspirujących spotkań i kobiecej energii – tak wyglądała trzecia odsłona wydarzenia WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. W sobotnie popołudnie, 7 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wodzisławianki spotkały się, by na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu, zadbać o siebie, zdobyć nową wiedzę i spędzić czas w atmosferze wsparcia oraz wzajemnej inspiracji.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Sport8 marca 202621:49

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności9 marca 202610:34

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO]

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W miniony weekend Wodzisław Śląski stał się miejscem spotkań młodych ludzi stojących przed jedną z pierwszych ważnych decyzji w swoim życiu. Na wodzisławskim Rynku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja10 marca 202609:45

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja10 marca 202610:02

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Sport10 marca 202612:13

Klaudia Blutko z Naprzodu Zawada zaproszona na testy do Medyka Konin

Klaudia Blutko z Naprzodu Zawada zaproszona na testy do Medyka Konin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: LKS Naprzód 46 Zawada
Reklama
Aktualności10 marca 202612:31

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.