Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lutego 201113:00

Fifty-fifty w sprawie kładki

Fifty-fifty w sprawie kładki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Wydać pieniądze na remont kładki przy ul. Obywatelskiej w Rydułtowach, czy przeznaczyć ją do rozbiórki?  Z takim pytaniem, za pośrednictwem ankiety, zwróciła się do mieszkańców Rydułtów burmistrz Kornelia Newy. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, więc kosztowny remont zostanie przeprowadzony.

Znamy już losy kładki nad torami przy ul. Obywatelskiej w Rydułtowach. - Jeżeli nie wiecie państwo co to za obiekt, to wytłumaczę, że tą nazwą określamy wiadukt, pozwalający pieszym przejść przez tory kolejowe w sytuacjach, kiedy szlabany na ulicy Obywatelskiej są zamknięte – pisała w ankiecie do mieszkańców burmistrz Kornelia Newy.

Kontrola ze strony nadzoru budowlanego wykazała, że obiekt wymaga kapitalnego remontu. Ostatni, przeprowadzony dziesięć lat temu, kosztował miasto prawie 250 tysięcy złotych. - Tylko że wtedy kładka była niezbędna, bo  między Rybnikiem a Raciborzem często kursowały pociągi. Poza tym kopalnia stosowała stację jako bocznicę.  Teraz ruch na trasie gwałtowanie się zmniejszył, a przejazd jest rzadko zamknięty – argumentuje sekretarz UM, Krzysztof Jędrośka.

Władze miasta zaczęły się więc zastanawiać, czy remont kładki jest potrzebny. Czy można lekką ręką wydać pieniądze na obiekt, z którego mało kto będzie korzystał? - Zdecydowaliśmy się na konsultacje społeczne w formie ankiety. Dostaliśmy kilkaset odpowiedzi – podkreśla Jędrośka. Niestety wynik okazał się niejednoznaczny. - Prawie pół na pół. W tej sytuacji uznaliśmy, że skoro blisko 50 proc. uważa, że kładka jest potrzebna, to remont zostanie przeprowadzony – wyjaśnia sekretarz.

Prace remontowe pochłoną około 300 tys. zł. Dokładną kwotę poznamy jednak dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy można się spodziewać rozpoczęnia prac. – Wolę nie podawać konkretnego terminu. Być może jeszcze w tym roku, ale to nie jest przesądzone – puentuje Jędrośka.

MaS

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 marca 202611:38

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności6 marca 202614:27

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności5 marca 202611:28

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 marca 202611:44

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności6 marca 202613:42

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności6 marca 202613:29

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności6 marca 202622:48

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE]

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.