Jak zastrzec zagubione dokumenty?

Centrum Prawa Bankowego i Informacji informuje o nowej kampanii informacyjnej systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.
- Do projektu, od 2008 roku zapraszamy wszystkie gminy w Polsce. Jest on realizowany pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. Przeciwdziałamy wyrafinowanym formom działalności przestępczej z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzania kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciw budżetowi.- Informują przedstawiciele Centrum Prawa Bankowego i Informacji. - Nasza kampania mówi o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów i z pewnością pomoże wielu osobom z regionu i poprawi bezpieczeństwo wszystkich obywateli. System DZ nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych -dodają.
Warto także zapoznać się z Systemem Zastrzegania Kart. Został on uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 48 828 828 828 i zastrzec swoja kartę.
Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawca karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabela opłat jego operatora.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz