Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 marca 201914:15

Karolina Końka nową szefową Perły

Karolina Końka nową szefową Perły - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. starosta Leszek Bizoń wraz z odpowiedzialną za powiatową pomoc społeczną członkinią zarządu powiatu Krystyną Kuczerą wręczyli nominację na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka "Perła" w Wodzisławiu Śląskim Karolinie Końce. To efekt naboru ogłoszonego przez Zarząd Powiatu po przejściu na emeryturę dotychczasowej szefowej ośrodka Renaty Hernik.

Karolina Końka od dziesięciu lat związana jest zawodowo z powiatową pomocą społeczną. Z wykształcenia jest pedagogiem, specjalistą z zakresu organizacji i zarządzania w pomocy społecznej i mediatorem. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego, jak również w koordynowaniu projektów współfinansowanych ze środków europejskich oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ostatnim okresie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim pełniła funkcję kierownika działu odpowiedzialnego za rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnościami, rozliczanie środków PFRON oraz pozyskiwania środków zewnętrznych.

Od wielu lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami. Aktywnie wspiera organizacje społeczne działające na rzecz osób z niepełnosprawnością, na bieżąco współpracuje z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Karolina Końka ma 36 lat, mieszka w Rydułtowach, jest mężatką oraz matką dwóch córek.

Na nowej drodze zawodowej zarówno starosta Leszek Bizoń, jak i członkini zarządu Krystyna Kuczera oraz dyrektor PCPR Irena Obiegły życzyli nowej szefowej „Perły” powodzenia oraz owocnej realizacji planów zawodowych, a te są ambitne. Poza kontynuowaniem owocnej współpracy ośrodka z otoczeniem zewnętrznym nowa dyrektor planuje rozwinąć działalność „Perły” przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 lutego 202613:24

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP Kokoszyce
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 lutego 202615:46

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.