Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 listopada 201914:12

Polsko-gruzińskie rozmowy o edukacji

Polsko-gruzińskie rozmowy o edukacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Za nami XI Regionalne Forum Edukacyjne zorganizowane 4 listopada przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. Wśród gości tegorocznego spotkania znalazły się nauczycielki z Gruzji. Przed konferencją uczestniczyły w lekcjach otwartych, a dzień później spotkały się z władzami powiatu.

Tea Akiashvili i Ekaterine Tchutchulashvili to nauczycielki Georgian-American School w Tbilisi. Podczas Regionalnego Forum Edukacyjnego w Wodzisławiu Śl. opowiadały o gruzińskim systemie oświaty i szkole, w której pracują. Z kolei Megi Talakhadze jest specjalistką w centrum rozwoju zawodowego nauczycieli. – System doskonalenia nauczycieli w Gruzji różni się od polskiego. Mamy tylko dwa centra, które wspierają rozwój nauczycieli. Ponadto ich pracownicy w większości zajmują się sprawami administracyjnymi, a nie prowadzeniem szkoleń – wyjaśnia.

Goście z Gruzji mieli okazję przekonać się, jak wygląda polska szkoła i praca nauczycieli. W poniedziałek panie obserwowały zajęcia języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym oraz geografii w wodzisławskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Natomiast we wtorek spotkały się z Leszkiem Bizoniem, starostą wodzisławskim, Kornelią Newy, członkiem zarządu powiatu i Katarzyną Zöllner-Solowską, naczelnikiem wydziału oświaty. – Rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach systemów edukacji obu krajów. Nasi gospodarze byli zainteresowani tym, jak zorganizowana jest oświata w Gruzji, kto ją finansuje. My też mieliśmy wiele pytań dotyczących polskiej szkoły – mówi Ekaterine Tchutchulashvili.

Gruzinki były pod wrażeniem prelegentów, którzy wystąpili w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli podczas Forum. – Bardzo nam się podobały ich pomysły na to, jak pracować z uczniami, żeby wspierać ich kreatywność i rozwijać kompetencje cyfrowe. Szczególnie z aplikacji i programów komputerowych, które zademonstrowano podczas konferencji. Na pewno z nich skorzystamy – zapewnia Tea Akiashvili.

Samo Forum poświęcone zostało kreatywności, przedsiębiorczości oraz kompetencjom cyfrowym uczniom. Mowa była m.in. o mobilnych narzędziach w rękach nauczycieli (prelegent: Mariusz Kruk), narzędziach w rozwijaniu kreatywności uczniów (prelegent: Michał Szczepanik) oraz o pracy z uczniami przynoszącej międzynarodowe sukcesy (prelegentka: Ekaterine Tchutchulasvili). W spotkaniu wzięła udział m.in. przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gabriela Kiełkowska.

Tekst: M. Kopczyński, oprac. BKI, foto. PODN Wodzisław Śl

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 listopada 202520:52

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 listopada 202514:53

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności26 listopada 202512:47

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności26 listopada 202513:26

Opel uderzył w słup w Łaziskach

Opel uderzył w słup w Łaziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP KSRG Łaziska
Aktualności27 listopada 202512:57

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Aktualności26 listopada 202521:45

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 listopada 202520:27

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Nicole Michalou
Reklama
Kultura i Edukacja27 listopada 202510:22

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności26 listopada 202521:39

Rydułtowy: Poznajcie pomysłodawcę ulicy Młyńskiej

Rydułtowy: Poznajcie pomysłodawcę ulicy Młyńskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.