Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 maja 202012:57

Chciał uniknąć kary. Zaproponował łapówkę

Chciał uniknąć kary. Zaproponował łapówkę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

- Nie dałoby się tego jakoś inaczej załatwić? Nazbieraliśmy 270 złotych - takie właśnie słowa usłyszeli policjanci z wodzisławskiej drogówki od 47-letniego kierowcy, który chciał im wręczyć łapówkę. Mężczyzna usiłował przekupić policjantów, by uniknąć konsekwencji za naruszenia przepisów ruchu drogowego. Teraz nie tylko odpowie za popełnione wykroczenia, ale również tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wodzisławskiej jednostki zatrzymali do kontroli na ulicy Bogumińskiej w Olzie pojazd marki Opel Astra, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 24km/h. Kierującym okazał się 47-latek, który już na wstępie stwierdził, że zapomniał blankietu prawa jazdy. W samochodzie znajdowało się dwóch pasażerów, z których jeden nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi ujawnili także, że naklejka homologacyjna na szybie ma inny numer rejestracyjny niż tablica.

Podczas sprawdzania mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że 47-letni kierowca okłamał policjantów, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z powyższym poinformowano kierowcę i pasażera, że zostaną na nich nałożone mandaty karne. Po chwili do radiowozu podszedł kierowca opla i powiedział „nie dałoby się tego jakoś inaczej załatwić, tak żeby nie było żadnego problemu?". Kontynuując dalej mówił, że wraz z pasażerami nazbierali 270 zł i zapytał, czy mundurowi nie mogliby zapomnieć, że w ogóle doszło do kontroli. Po tych słowach policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby stróże prawa wzięli te pieniądze i puścili ich do domu. Policjanci nie dali się przekupić i zatrzymali 47-latka w związku z próbą wręczenia łapówki. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu do 8 lat więzienia.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 grudnia 202520:57

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Sport23 grudnia 202519:56

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Unia Turza Śląska, fot. Karol Fieroch
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:41

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM]

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Aktualności23 grudnia 202513:21

Pszów: Młodzi radni z mandatem

Pszów: Młodzi radni z mandatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Kultura i Edukacja24 grudnia 202514:32

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Grudzień w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim od lat nierozerwalnie związany jest z jasełkami. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych tradycji, każdego roku staje się okazją do wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia, refleksji nad jego przesłaniem oraz integracji całej społeczności szkolnej.

opr. red., źródło: ZST Wodzisław Śląski
Aktualności23 grudnia 202511:24

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.