Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lipca 202014:47

Specjalistyczne łóżko dla wodzisławskiej Izby Przyjęć [FOTO]

Specjalistyczne łóżko dla wodzisławskiej Izby Przyjęć [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Dziś w Szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, z udziałem członkini Zarządu Powiatu Krystyny Kuczery i dyrektora szpitala Krzysztofa Kowalika, odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego łóżka do przewozu pacjentów, które podarowały trzy lokalne firmy. Pomoc była możliwa dzięki zaangażowaniu Powiatu Wodzisławskiego w zorganizowaną na portalu www.wsparciedlaszpitala.pl ogólnopolską akcję wsparcia społecznego szpitali i domów pomocy społecznej.

Specjalistyczne łóżko to szczególnie potrzebny sprzęt, ponieważ poprawi obsługę pacjentów na izbie przyjęć szpitala. Podarowały go wspólnie trzy firmy rodzinne z Wodzisławia Śląskiego: ZPUH INSTALATOR Tomasz Kwietniewski, INSTALMET – wyroby hutnicze i Restauracja „Pod Arkadami”.

Jak mówią przedstawiciele firm, którzy rozumieją trudną sytuację szpitala, szczególnie w obecnych czasach koronawirusa, chcą wspomagać wodzisławską lecznicę i jednocześnie dawać przykład innym lokalnym przedsiębiorcom, aby w ślad za nimi też go wspierali. Z kolei dyrektor Kowalik, dziękując za okazane wsparcie, powiedział, że każda złotówka, każda pomoc jest dla szpitala niezwykle ważna.

Warto dodać, że to kolejna darowizna dla szpitala w ostatnim czasie. Wcześniej wodzisławska lecznica otrzymała od darczyńców maseczki wielorazowego użytku oraz zmywarkę do naczyń z funkcją wyparzania w temperaturze powyżej 90 stopni C (co jest szczególnie istotne w czasie epidemii). Zmywarka, którą zakupiła firma Inet Group sp. z o.o. z Katowic, została przekazana do użytku na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Dodatkowo (z pomocą darczyńców pozyskanych we współpracy z portalem) dla DPS Gorzyce i PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. zebrano również większą ilość bawełnianych maseczek higienicznych wielorazowego użytku oraz artykuły spożywcze, a dla DPS Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śląskim kilkadziesiąt litrów środka do dezynfekcji powierzchni i sprzętu, płynów do mycia naczyń ze środkiem biobójczym, środków do mycia i dezynfekcji rąk, płynów do mycia szyb, luster, framug i posadzek. Darczyńcy przekazali też preparaty do dezynfekcji i mycia toalet, umywalek i brodzików prysznicowych.

Już teraz dziękujemy za okazaną pomoc i zachęcamy kolejne firmy i osoby prywatne dobrej woli do włączenia się w tę szczególną akcję! Z wykorzystaniem portalu www.wsparciedlaszpitala.pl pomoc jest naprawdę bardzo prosta i skuteczna! Wystarczy wejść w podany link, wybrać szpital lub dom pomocy społecznej, któremu chce się pomóc i sprawdzić, jakie ma potrzeby. Następnie należy się zadeklarować jako darczyńca i wskazać, co konkretnie jest się w stanie zakupić lub przekazać. Po tym koordynator lokalny danej jednostki, który jest łącznikiem (poprzez portal i kontakty bezpośrednie) między danymi placówkami a darczyńcami, skontaktuje się, by omówić szczegóły.

Koordynator pomaga w przekazaniu pomocy, a nawet może podpowiedzieć, gdzie najkorzystniej zakupić potrzebne towary. W takiej właśnie koordynacji pomaga Powiat Wodzisławski. Dane na portalu są na bieżąco aktualizowane bezpośrednio przez szpitale i domy pomocy, więc można mieć pewność co do ich bieżących potrzeb. Portal posiada pełną funkcjonalność i cały szereg instrukcji (również w formie krótkich filmów), jego obsługa nie jest skomplikowana i nie wymaga żadnych kosztów czy zaangażowania informatycznego.

WsparcieDlaSzpitala.pl to niekomercyjny system na platformie Salesforce (darmowa licencja na czas walki z COVID-19), stworzony pro publico bono przez zespół programistów Clorce, naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz społeczników z Fundacji PARK i osoby prywatne. Coś, co pierwotnie miało być jedynie narzędziem do zarządzania zbiórkami, stało się ogólnopolskim systemem wsparcia społecznego szpitali. Dziś korzysta z niego prawie 700 szpitali i DPS-ów w całym kraju, które wspomaga ponad 350 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek. System WdS rozwija i utrzymuje 32-osobowy zespół. Inicjatywę podejmowania działań z wykorzystaniem portalu wspiera też Centrum Projektów Społecznych Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Powiat Wodzisławski od maja br. aktywnie rozpoczął realizację tego postulatu. W systemie www.wsparciedlaszpitala.pl zarejestrował się dotychczas m.in. PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Dom Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach oraz DPS Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 grudnia 202319:21

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić?

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo dzwonić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

wodzislaw-slaski.pl
Aktualności1 grudnia 202309:57

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. pixabay.com
Reklama
Reklama
Sport1 grudnia 202311:21

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO]

W mrozie i błocie. Rowerowe zmagania podczas CYCLOCROSS 2023 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W mroźny, niedzielny poranek 26 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie górskim i przełajowym, inaczej Cyclocross 2023!

UM Rydułtowy
Reklama
Sport1 grudnia 202309:26

Weekendowy Niezbędnik KIbica

Weekendowy Niezbędnik KIbica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202311:05

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny

Wodzisławska Perła zaprasza na kiermasz świąteczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności1 grudnia 202313:20

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz

Miasto Wodzisław Śląski ma nową sekretarz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

1 grudnia stanowisko sekretarz miasta objęła dotychczasowa dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Anna Szweda-Piguła.

UM Wodzisław Śląski
Aktualności1 grudnia 202315:00

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.