Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lipca 202013:50

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy w Rydułtowach

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano dziś, 21 lipca, umowę na realizację kolejnej powiatowej inwestycji drogowej współfinansowanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o modernizacji ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę odcinka o długości prawie 1,2 km od ul. Plebiscytowej w kierunku Radlina, w tym wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, a także chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej oraz przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zgodnie z umową, którą w obecności m.in. burmistrza Rydułtów Marcina Połomskiego oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika, podpisali starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz szef firmy Piotr Jojko, drogowcy mają czas na wykonanie zadania do połowy listopada. Przekazanie placu budowy zaplanowano na przyszły tydzień.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 2,7 mln zł. Połowa zostanie sfinansowana z dotacji pozyskanej przez władze powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę pokryją z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Rydułtowy.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 kwietnia 202623:02

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w miniony weekend nie brakowało. Najwięcej z nich dostarczyli piłkarze z regionu grający od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności27 kwietnia 202612:22

Utrudnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Prace przy wejściu głównym

Utrudnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Prace przy wejściu głównym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202611:31

Niebieskie Karty i ochrona dzieci. Bezpłatne szkolenie w Wodzisławiu Śląskim

Niebieskie Karty i ochrona dzieci. Bezpłatne szkolenie w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności28 kwietnia 202613:03

Patriotyczne obchody 3 Maja w regionie. Sprawdź harmonogram wydarzeń

Patriotyczne obchody 3 Maja w regionie. Sprawdź harmonogram wydarzeń - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności28 kwietnia 202611:20

Biuro Rzecznika Konsumentów zamknięte. Sprawdź, gdzie szukać pomocy

Biuro Rzecznika Konsumentów zamknięte. Sprawdź, gdzie szukać pomocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport28 kwietnia 202610:54

Medale dla Akademii Top Team. Udany start w zawodach SOLT w Opolu

Medale dla Akademii Top Team. Udany start w zawodach SOLT w Opolu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Aktualności28 kwietnia 202610:42

Nowa jakość na bocznej Strażackiej. Mieszkańcy Kokoszyc zyskali bezpieczniejszą drogę

Nowa jakość na bocznej Strażackiej. Mieszkańcy Kokoszyc zyskali bezpieczniejszą drogę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.