Powiatowe szkoły otrzymają ozonatory do dezynfekcji pomieszczeń

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował wczoraj o zakupie 11 ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń, które trafią do szkół prowadzonych przez Samorząd Powiatu Wodzisławskiego.
Sprzęt otrzymają wszystkie powiatowe szkoły ponadpodstawowe, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., do którego uczęszczają dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śl.
Czym jest generator ozonu?
To urządzenie, które emituje tlen w postaci trójatomowych cząsteczek, czyli wspomniany ozon. Trójatomowy tlen z kolei to w opinii ekspertów bardzo dobry środek do szybkiej dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Gaz jest wykorzystywany do oczyszczania wody pitnej, sterylizacji, dezynfekcji i eliminacji nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach czy samochodach. Zwalcza różnego rodzaju niepożądane mikroorganizmy w naszym otoczeniu. W naturze powstaje naturalnie podczas burz i gromadzi się w stratosferze, chroniąc przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym z kosmosu.











![Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763932518587274672-1242339624596802-5378029585993204021-n-.jpg)





![Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO] Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763975175image00025-.jpeg)











Komentarze (0)
Dodaj komentarz