Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 listopada 202012:03

Mszana. Nauczanie zdalne coraz sprawniejsze. Praca zdalna tam, gdzie to możliwe

Mszana. Nauczanie zdalne coraz sprawniejsze. Praca zdalna tam, gdzie to możliwe - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Nauczanie zdalne przebiega sprawniej niż wiosną, zarówno nauczyciele, jak uczniowie i rodzice dobrze opanowali już zasady nauczania na odległość.

Frekwencja wśród młodszych klas, które nadal uczą się stacjonarnie, jest bardzo wysoka. Podobnie wysoka frekwencja jest w przedszkolach. Wśród kadry w oświacie mamy kilkanaście przypadków absencji z powodu np. kwarantanny lub L4 (nie wszystkie związane z koronawirusem), ale na razie szkoły sobie radzą. Podobnie ośrodki kultury i sportu, biblioteka oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Takie wnioski płyną z wczorajszej wideokonferencji, którą odbył wójt Mirosław Szymanek z kierownikami jednostek gminnych. W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. kierownicy jednostek mają wprowadzić tam, gdzie to możliwe pracę zdalną, ale z zachowaniem świadczenia usług dla mieszkańców. Urząd Gminy w Mszanie, tak jak do tej pory, będzie czynny od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach urzędowania. Pracownicy są podzieleni na dwie grupy, na zmianę pracują stacjonarnie i zdalnie. Na parterze urzędu znajduje się urna na korespondencję oraz dzwonek, który przywołuje pracownika.

Więcej o funkcjonowaniu urzędu TUTAJ.

- Musimy uwzględnić wytyczne rządu, a jednocześnie funkcjonować tak, aby mieszkańcy mogli załatwić sprawę. System, który wprowadziliśmy, już się sprawdził, urząd gminy nie był zamknięty ani przez jeden dzień od początku pandemii. Inne instytucje w regionie czasowo się zamykały, nam udało się tego uniknąć. Myślę, że to dobry system, mimo że wszyscy musimy poddać się większemu reżimowi sanitarnemu - mówi wójt Mirosław Szymanek.

W ostatnim czasie Sanepid przestał podawać liczby zakażeń koronawirusem dla poszczególnych gmin. Obecnie podawany jest wynik dla całego powiatu. Na dzień 4 listopada wynosi on ogółem 3180 stwierdzonych zakażeń, w tym ostatniej doby - 73. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje obecnie 2510. Zmarło ogółem w powiecie z powodu COViD-19 61 osób.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja17 lutego 202623:37

Spacer po wyobraźni w Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Spacer po wyobraźni w Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja18 lutego 202611:28

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.