Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 stycznia 202112:43

Policja przypomina. Kierowco, odśnieżaj samochód!

Policja przypomina. Kierowco, odśnieżaj samochód! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Wodzisławscy policjanci przeprowadzili dziś działania profilaktyczne na drogach naszego powiatu, których celem było uświadamianie kierowców, jak ważną czynnością jest dokładne odśnieżanie auta i jakie konsekwencje może nieść zaniechanie tego obowiązku.

Według przepisów dotyczących ruchu drogowego auto musi być przygotowane do jazdy tak, by nie zagrażało innym. Zalegający na aucie śnieg w chwili spadania z pojazdu będącego w ruchu nie dość, że utrudnia jazdę osobom, jadącym za nim, ograniczając im widoczność, to na dodatek stanowi zagrożenie na drodze. Spadająca bryła lodu może uszkodzić inne auto lub zmusić jego kierowcę do niebezpiecznego manewru.

Śniegu musimy pozbyć się nie tylko z dachu, ale także z szyb, bagażnika i maski. Istotne jest także dostateczne pole widzenia kierowcy. Co ważne, należy również oczyścić tablice rejestracyjne, a także przednie i tylne światła, by zalegający śnieg i lód nie zmniejszały jasności świecenia reflektorów.

Pamiętajmy ! Auto odśnieżajmy na wyłączonym silniku, w innym przypadku takie zachowanie będzie traktowane jako wykroczenie.

Zgodnie z taryfikatorem za nieodśnieżenie pojazdu lub zrobienie tego w sposób niechlujny grozi mandat do 500 zł i 6 punktów karnych, zaś za posiadanie nieczytelnych tablic rejestracyjnych 100 zł i 3 punkty karne.

Dzisiaj policjanci podczas działań byli wyrozumiali wobec kontrolowanych kierowców, stosując wobec nich środki oddziaływania wychowawczego oraz wręczając skrobaczki do szyb czy też elementy odblaskowe.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 grudnia 202513:23

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na ulicy Kokoszyckiej. W wyniku zderzenia bmw z oplem jeden z samochodów zjechał na chodnik i potrącił idącą nim kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń, 72-latka zmarła dzisiaj w szpitalu.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:28

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Aktualności12 grudnia 202512:52

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202523:59

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport12 grudnia 202511:45

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności13 grudnia 202520:27

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO]

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Reklama
Reklama
Sport12 grudnia 202514:07

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja12 grudnia 202523:29

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 grudnia 202519:26

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 grudnia 202519:18

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad?

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 grudnia 202519:10

Podziękowania dla wodzisławskich policjantów za działalność ekspercką

Podziękowania dla wodzisławskich policjantów za działalność ekspercką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.