Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 sierpnia 202320:27

Nowy sprzęt cyfrowy w WCK

Nowy sprzęt cyfrowy w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury od października 2022 r. realizuje założenia zawarte w projekcie „Do zobaczenia w sieci”. Jednym z nich było doposażenie jednostki w profesjonalny sprzęt komputerowy, do rejestracji wideo i dźwięku, a także specjalistyczne oprogramowania.

WCK skompletowało już cały sprzęt, na zakup którego wnioskowało o środki z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Pozwoli on na poszerzenie dotychczasowych działań edukacyjnych i animacyjnych o nowe formy aktywności realizowanej w przestrzeni internetowej, a także podniesienie atrakcyjności oferty WCK, wykorzystując nowoczesne technologie cyfrowe. 

Nowoczesny sprzęt wykorzystany zostanie m.in. do utworzenia cyfrowego archiwum społeczności lokalnej, tworzenia podcastów, mobilnych gier terenowych, streamowania wydarzeń na żywo czy realizacji filmów promocyjnych, co przełoży się na wzrost dostępności oferty WCK z uwzględnieniem osób o szczególnych potrzebach.

Na potrzeby rejestracji filmów promujących ofertę WCK, materiałów instruktażowych, a także prowadzenia wydarzeń na żywo, zakupione zostały kamery wideo z akcesoriami i oprogramowaniem do montażu materiału wideo. Placówka doposażyła się także w sprzęt do rejestracji dźwięku. Zakupiono również komputery przenośne, dyski zewnętrzne, akcesoria instalacyjne, słuchawki studyjne, mikrofony, rzutnik i ekran. Warto wspomnieć o programach do edycji zdjęć, rejestracji i postprodukcji audio, a także o licencji pozwalającej na tworzenie gier mobilnych.

Projekt Konwersja Cyfrowa Domów Kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności30 marca 202610:19

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Kultura i Edukacja30 marca 202612:05

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO]

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

IV edycja „Hazoka na Stawach” w Bełsznicy przeszła do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie, które mimo niepewnej pogody zgromadziło liczne grono uczestników. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu organizatorów najmłodsi mogli w pełni cieszyć się wielkanocną zabawą na świeżym powietrzu.

opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.