Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 202311:51

Odblaskowa szkoła. Zainaugurowano policyjny konkurs

Odblaskowa szkoła. Zainaugurowano policyjny konkurs - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W obecności przedstawicieli mediów, z udziałem partnerów, przedstawicieli władz miasta Katowice oraz Mistrza Olimpijskiego Dawida Tomali w Szkole Podstawowej nr 31 w Katowicach zainaugurowany został konkurs "Odblaskowa szkoła". Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyposażenie możliwie największej liczby uczniów w elementy odblaskowe. Zgłoszenia szkół podstawowych do konkursu przyjmowane są jeszcze do 15 września.

W Szkole Podstawowej nr 31 im. Henryka Sienkiewicza w Katowicach odbyła się dzisiaj uroczysta inauguracja konkursu "Odblaskowa szkoła". Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów szkół podstawowych w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Założeniem konkursu jest także zachęcenie do współzawodnictwa dyrektorów, uczniów, ich rodziców oraz partnerów konkursu do wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych mających na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie.

W wydarzeniu, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 31, udział wzięli także Zastępca Prezydenta Miasta Katowice Waldemar Bojarun, Zastępca Naczelnika WRD KWP w Katowicach nadkom. Tomasz Bratek, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Tauron Artur Warzocha, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM Katowice Jacek Trochimowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice Sławomir Witek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach Wacław Wójcik oraz ambasador konkursu na Śląsku Mistrz Olimpijski Dawid Tomala.

Po części oficjalnej inauguracji, na której przedstawiono główne cele i założenia konkursu, na zgromadzonych czekał wielki festyn z mnóstwem atrakcji. Dzieci miały możliwość obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle, zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki obecności pracowników CPR Katowice, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Przypominamy, że na zgłoszenia do udziału w konkursie czekamy jeszcze do 15 września! Zgłoszenie nic nie kosztuje, a przewidziane nagrody dla najlepszych szkół podstawowych są bardzo atrakcyjne. Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce "Odblaskowa szkoła".

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 grudnia 202310:44

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Przed budynkiem wodzisławskiej komendy odbyła się zbiórka krwi. Krew to najcudowniejszy prezent, jakim każda zdrowa osoba może obdarować innych. Policjanci wodzisławskiego garnizonu zostali Mikołajami, podarowując swoją krew.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202319:05

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl
Sport8 grudnia 202307:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.