Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202308:52

Dzień przedszkolaka z wodzisławskimi dzielnicowymi

Dzień przedszkolaka z wodzisławskimi dzielnicowymi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W środę, 20 września, było nietypowe święto, Dzień Przedszkolaka. Wodzisławscy dzielnicowi postanowili sprawić przedszkolakom niespodziankę. Oprócz omówienia ważnych zasad bezpieczeństwa był czas na "piąteczki" z mundurowymi i maskotką Śląskiej Policji, psem Sznupkiem.

Wczoraj obchodzono Dzień Przedszkolaka. To data szczególna w kalendarzu każdego malucha. Z tej okazji wodzisławscy dzielnicowi zrobili niespodziankę podopiecznym przedszkola na ulicy Leszka oraz na ulicy Świętego Jana w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i życzyli wszystkim przedszkolakom dużo uśmiechu, spełnienia dziecięcych marzeń i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy! Był też czas na "piąteczki" z mundurowymi oraz maskotką Śląskiej Policji, psem Sznupkiem.

Policjanci z wodzisławskiej komendy, od wielu już lat regularnie odwiedzają przedszkola. W czasie spotkań uczą dzieci bezpiecznych zabaw i zachowań w domu, przedszkolu, na podwórku, latem czy zimą. Dla przedszkolaków wizyty mundurowych zawsze są dużym wydarzeniem, dzieci słuchają z zaciekawieniem i zadają dużo mądrych pytań. Wypytują również o policyjną służbę, radiowozy czy policyjne wyposażenie. W spotkaniach mundurowym często towarzyszy Sznupek – maskotka śląskiej Policji, który jest ulubieńcem dzieci.

Przedszkolaki! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo głośnego śmiechu i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest corocznie właśnie 20 września. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.