Dzisiaj jest: niedziela, 23 lutego 2020 r.Imieniny: Damiana, Romana i Romany
Strony Partnerskie
Region:
Strony Partnerskie » Ekologia » 05 lutego 2015, godz. 12:32 » DM » komentarzy:  

Nowy projekt ekologiczny rusza w Wodzisławiu

Nowy projekt ekologiczny rusza w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Wodzisław Śląski:

W Wodzisławiu Śląskim rusza nowy projekt, tym razem ekologiczny. Jego zadaniem będzie podniesienie świadomości mieszkańców ul. Pszowskiej oraz w jej okolicach, poprawa ekosystemu w Wąwozie Jedłownickim i w Potoku Jedłownickim, a także integracja społeczności wokół tematów związanych z przeciwdziałaniem zanieczyszczania środowiska.

Więcej »
Fundusz wspiera działania wynikające z dyrektywy wodnej i ściekowej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » Ekologia » 05 lutego 2015, godz. 10:20 » WFOŚiGW w Katowicach » komentarzy:  

Fundusz wspiera działania wynikające z dyrektywy wodnej i ściekowej

Region:

Mając na uwadze zobowiązania wynikające m.in. z dyrektywy wodnej i ściekowej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wspiera realizację działań w tym zakresie poprzez preferencyjne dofinansowanie zadań z dziedziny ochrony wód i gospodarki wodnej.

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 04 lutego 2015, godz. 10:40 » WFOŚiGW w Katowicach » komentarzy:  

Prezes Andrzej Pilot odwiedził uczestników zimowiska ZHP

Prezes Andrzej Pilot odwiedził uczestników zimowiska ZHP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot odwiedził w Lublińcu-Kokotku uczestników zimowiska ZHP dofinansowanego przez Fundusz. W tym roku około 600 dzieci z Będzina, Chorzowa, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Lublińca, Rudy Śląskiej i Rybnika weźmie udział w wyjazdach na ferie zimowe dofinansowanych przez WFOŚiGW w Katowicach, który przekazał na ten cel ponad 140 tysięcy złotych.

Więcej »
Nowe Zasady udzielania dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » Ekologia » 03 lutego 2015, godz. 15:49 » WFOŚiGW w Katowicach » komentarzy:  

Nowe Zasady udzielania dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach

Region:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Beneficjentów Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na posiedzeniu 28 stycznia br. przyjęła nową wersję "Zasad udzielania dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach", która obowiązuje od 1 lutego 2015 roku.

Więcej »
Reklama
Reklama
Zielone czeki - Fundusz czeka na kandydatury  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » Ekologia » 03 lutego 2015, godz. 08:44 » WFOŚiGW w Katowicach » komentarzy:  

Zielone czeki - Fundusz czeka na kandydatury

Region:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął przygotowania do tegorocznej edycji „Zielonych czeków” – dorocznej nagrody finansowej przyznawanej z okazji Dnia Ziemi. Od 1994 roku nagradzane są osoby wyróżniające się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego.

Więcej »
Fundusz dofinansuje prenumeratę czasopism ekologicznych dla szkół - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » Ekologia » 02 lutego 2015, godz. 14:54 » WFOŚiGW w Katowicach » komentarzy:  

Fundusz dofinansuje prenumeratę czasopism ekologicznych dla szkół

Region:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs pn.: "Program edukacji ekologicznej realizowany poprzez zakup prenumeraty czasopism ekologicznych dla placówek oświatowych z terenu województwa śląskiego".

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 02 lutego 2015, godz. 10:00 » WFOŚiGW » komentarzy:  

Pieniądze na wapnowanie gleb

Pieniądze na wapnowanie gleb - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

28 stycznia 2015 r. na swoim pierwszym posiedzeniu w nowym roku Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Katowicach podjęła uchwałę o dofinansowaniu kwotą 1.000.000 zł dotacji zadania „Wapnowanie gleb kwaśnych i bardzo kwaśnych na terenie województwa śląskiego w roku 2015” realizowanego przez Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach.

Więcej »
Reklama
Strony Partnerskie » Ekologia » 31 stycznia 2015, godz. 08:37 » Grzegorz Wawoczny » komentarzy:  

Ekolog - obserwator, czyli jak się przygotować do oglądania piękna przyrody

Ekolog - obserwator, czyli jak się przygotować do oglądania piękna przyrody - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Gościem styczniowego odcinka serii Nasz Wodzisław - Nasza Ekologia, wspartej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jest Tomasz Sczansny z Nadleśnictwa Rudy Raciborskiej, ekspert od obserwacji i fotografii przyrodnicznej. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 28 stycznia 2015, godz. 08:20 » slaskie.pl » komentarzy:  

EkoPłatnik ułatwia życie firmom

EkoPłatnik ułatwia życie firmom  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Urząd Marszałkowski zaprasza firmy na szkolenie „Opłaty za korzystanie ze środowiska – EkoPłatnik – elektroniczne narzędzie do przekazywania informacji”. 

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 26 stycznia 2015, godz. 09:52 » MILVA, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie » komentarzy:  

Nastała zima. Czy las zasypia?

Nastała zima. Czy las zasypia? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Nastała zima. Okres chłodu, głodu i ciemności. Czas, gdy życie zamiera, usypia, a ci, którzy nie zapadli w sen zimowy, albo głodują, albo wynieśli się do ciepłych krajów. Przynajmniej tak nam się wydaje. A jak jest w rzeczywistości? Sprawdźmy sami – wybierzmy się do lasu. Wydawać by się mogło, że w trakcie takiej wycieczki niewiele zwierząt spotkamy – wszak śpią one snem zimowym. Jednak to nieprawda, o czym świadczą chociażby odciśnięte na śniegu lub w mokrej ziemi tropy zwierząt i głosy ptaków. Kalendarzowa zima zaczyna się w dniu zimowego przesilenia, co oznacza, że z każdym kolejnym zimowym dniem dzień się wydłuża. W słoneczny, śnieżny dzień w lesie jest jasno i prześlicznie. Na ziemi i drzewach w promieniach słonecznych skrzą się kryształki śniegu. Nie zapomnijmy tylko zabrać ze sobą ciepłych butów, rękawiczek i czapki. Przydałby się też termos z gorącą herbatą.

Więcej »
Reklama
Strony Partnerskie » Ekologia » 24 stycznia 2015, godz. 09:33 » Dawid Machecki » komentarzy:  

Niezwykła ekologiczna wystawa fotograficzna odbyła się w Radlinie

Niezwykła ekologiczna wystawa fotograficzna odbyła się w Radlinie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Radlin:

„Śląscy Eko-Powstańcy”- pod taką nazwą w Radlinie została stworzona wystawa fotograficzna. Wszystko po to aby  sfinalizować projekt stworzony przez grupę Śląscy Eko Powstańcy działającą przy stowarzyszeniu „Młody Radlin”, która przeprowadzała na terenie miasta akcję nasadzeń 95 lip z okazji upamiętnienia 95 rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. -  Bohaterami zdjęć są ludzie którzy odpowiedzieli na nasz apel, dostali od nas sadzonki i zasadzili. Na zdjęciach osadziłem ich w sytuacjach i miejscach w których zasadzenie drzewa jest praktycznie niemożliwe - dno basenu, środek rynku, hałda, parking - chciałem podkreślić determinację naszych działań – mówi Jędrzej Stelmaszek, autor zdjęć.

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 22 stycznia 2015, godz. 12:47 » Sabina Mostek » komentarzy:  

Szkółka kontenerowa ciekawym punktem na mapie gminy Nędza

Szkółka kontenerowa ciekawym punktem na mapie gminy Nędza - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Jest miejscem bardzo interesującym i popularnym wśród odwiedzających gminę Nędza. Ludzie przyjeżdżają zobaczyć jak działa największa w kraju szkółka kontenerowa, która ma własne laboratorium produkujące specjalny biopreparat. To ciekawy punkt na mapie nie tylko gminy Nędza, ale całego regionu.

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 13 stycznia 2015, godz. 09:16 » Katarzyna Kubik » komentarzy:  

Rekordowy bieg Eko-Cross po Ziemi Pietrowickiej

Rekordowy bieg Eko-Cross po Ziemi Pietrowickiej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

W zdrowym ciele zdrowy duch. Na starcie trzeciej edycji stawiło się 167 biegaczy, którzy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Celem biegu była popularyzacja biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej oraz promocja przyrodniczych uroków Ziemi Pietrowickiej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary i nagrody rzeczowe. Najlepszym w kategorii Open okazał się Piotr Pałka z Olsztyna, który pokonał trasę w czasie 34:14. Drugie miejsce zajął Tomasz Marcinek z Katowic, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jan Kadłuczka z Krapkowic.

Więcej »
Reklama
Podsumowanie akcji Paląc śmieci trujesz dzieci - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Strony Partnerskie » Ekologia » 12 stycznia 2015, godz. 09:14 » WFOŚiGW » komentarzy:  

Podsumowanie akcji Paląc śmieci trujesz dzieci

Region:

Przez ponad miesiąc w kilkunastu klasach, losowo wybranych szkół na terenie Śląska prowadzone były prelekcje dotyczące szkodliwości spalania śmieci w domowych kotłowniach. Akcję "Paląc śmieci trujesz dzieci" podsumowali we wtorek (30 grudnia) w Katowicach jej organizatorzy - Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla.

Więcej »
Strony Partnerskie » Ekologia » 02 stycznia 2015, godz. 10:25 » Beata Matuszek » komentarzy:  

Film „Rozbójnik Ramża”, czyli w jakim celu ożywiono lokalną legendę

Film „Rozbójnik Ramża”, czyli w jakim celu ożywiono lokalną legendę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Podwójna premiera filmu animowanego „Rozbójnik Ramża” miała miejsce w miniony poniedziałek w Placówce Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach oraz w Zameczku w Czernicy (gmina Gaszowice). Film zrealizowany został przez Fundację Media 3.0 z Rybnika, a jego powstanie nie obyłoby się bez dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz wsparcia ze strony Starostwa Powiatowego w Rybniku.

Więcej »
Partnerzy portalu
  • Fotoobrazy, fototapety, plakaty, fotorolety, obraz ze zdjęcia - fotonaplotnie.pl
  • Galeria Bobasa
Reklama
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
niedziela | 23 lutego 2020 | 01:55
9.6°C
całkowite zachmurzenie
wiatr dość silny 8.7 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1018 hpa
Wilgotność:43%
Wschód słońca:06:43
Zachód słońca:17:16
poniedziałek
24.02.2020
5.6°C
3.2°C
wtorek
25.02.2020
8.0°C
6.3°C
środa
26.02.2020
7.5°C
4.9°C
Partnerzy portalu
Reklama
Reklama
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Kajetan Piątek
21 lutego 2020, godz. 21:14
Kajetan Piątek
Kajetan Piątek urodził się 05.02.2020. O narodzinach synka informują rodzice Aneta i Krzysztof Kajetan waży 3200 gram i mierzy 55 cm.
zobacz więcej »
Reklama
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.