Dzisiaj jest: sobota, 3 grudnia 2022 r.Imieniny: Hilarego, Franciszki i Ksawery
Aktualności
Region:
Wspólne szkolenie polskich i czeskich policyjnych przewodników psów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 15:40 » KWP Katowice » komentarzy:  

Wspólne szkolenie polskich i czeskich policyjnych przewodników psów

Region:

Tym razem odbyło się ono w miejscowości Janske Koupele na terenie Republiki Czeskiej. Spotkania są kontynuacją projektu „Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza” trwającego od 2014 roku, którego inicjatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Więcej »
Pierwszy transport maszyny TBM dotarł do celu. Dwa kolejne przejadą przez nasz region - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 15:36 » tekst GDDKiA, fot. i wideo Damian Wałach (1-6), fot. Agata Stalmach (następne) » komentarzy:  

Pierwszy transport maszyny TBM dotarł do celu. Dwa kolejne przejadą przez nasz region

Region:

Największe elementy maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica (woj. podkarpackie), zakończyły swoją podróż i dotarły na plac budowy. Przypomnijmy, że ten wyjątkowy transport rozpoczął się 11 listopada w Porcie Famet w Opolu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada dwa kolejne.

Więcej »
ZUS. Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych będzie stabilna, ale nadal z deficytem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 15:33 » Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego » komentarzy:  

ZUS. Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych będzie stabilna, ale nadal z deficytem

Rydułtowy:

ZUS przedstawił najnowszy raport wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2023–2027. Wynika z niego, że FUS pozostanie deficytowy, co oznacza konieczność dalszego zasilania go m.in. dotacją z budżetu państwa. Długoterminowa prognoza dla FUS do 2080 roku pokazuje znaczną odporność systemu emerytalnego na finansowe skutki zmian demograficznych.

Więcej »
Za znęcanie się nad psem trafił za kratki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 10:17 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

Za znęcanie się nad psem trafił za kratki

Powiat:

Policjanci z Gołkowic zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary za znęcanie się nad swoim psem. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Więcej »
Reklama
Za nami I posiedzenie Wodzisławskiej Rady Seniorów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 17:50 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Za nami I posiedzenie Wodzisławskiej Rady Seniorów

Wodzisław Śląski:

We wtorek, 29 listopada, odbyło się I posiedzenie Wodzisławskiej Rady Seniorów II kadencji.

Więcej »
Warsztaty dla mikro i małych przedsiębiorstw w perełce ziemi wodzisławskiej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 17:45 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Warsztaty dla mikro i małych przedsiębiorstw w perełce ziemi wodzisławskiej

Wodzisław Śląski:

29 listopada w perełce ziemi wodzisławskiej - Pałacu Dietrichsteinów odbyły się warsztaty dla mikro i małych przedsiębiorstw działających na terenie Wodzisławia Śląskiego. Głównym tematem spotkania były narzędzia dla wspomnianych firm pomagające wprowadzić nowe lub ulepszone produkty/usługi i wyróżnić się na rynku.

Więcej »
Zabawy wokół kina w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 17:38 » WCK » komentarzy:  

Zabawy wokół kina w WCK

Wodzisław Śląski:

11 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, zorganizowane w ramach cyklu „Zabawy wokół kina”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00, tuż przed projekcją filmu „Świąteczna niespodzianka”, którą zaplanowano na godz. 15.00 w Kinie Pegaz.

Więcej »
Ukradli stół i krzesła. Szuka ich policja - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 12:04 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Ukradli stół i krzesła. Szuka ich policja

Wodzisław Śląski:

Wodzisławska policja prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży stołu i 4 krzeseł sprzed restauracji. Publikujemy wizerunek sprawców tej kradzieży. Rozpoznajesz ich? Koniecznie powiadom stróżów prawa.

Więcej »
Zasiłek opiekuńczy, świadczenie na czas opieki nad chorym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 10:45 » ZUS » komentarzy:  

Zasiłek opiekuńczy, świadczenie na czas opieki nad chorym

Region:

Osoby podlegające ubezpieczeniu chorobowemu w trakcie swojego zwolnienia lekarskiego otrzymują zamiast pensji wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Z ubezpieczenia chorobowego możemy korzystać także wtedy, gdy jesteśmy zdrowi, ale musimy zaopiekować się bliskim. Wówczas przysługuje nam zasiłek opiekuńczy. Przepisy określają w jakich sytuacjach i na ile dni w roku możemy otrzymać to świadczenie.

Więcej »
Przerwa w dostawie wody na dwóch wodzisławskich ulicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 10:29 » wodzislaw-slaski.pl, fot. pixabay.com za UM Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Przerwa w dostawie wody na dwóch wodzisławskich ulicach

Wodzisław Śląski:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim informuje, że dziś, 30 listopada, do godz. 13:00 z powodu likwidacji awarii na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody na dwóch wodzisławskich ulicach.

Więcej »
Przygotuj się do zimy. Zadbaj o swoje auto już teraz - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 09:20 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Przygotuj się do zimy. Zadbaj o swoje auto już teraz

Wodzisław Śląski:

Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy zawczasu się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają policjanci wodzisławskiej drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze. Zadbajmy o to już teraz.

Więcej »
Akcja Trzeźwość. Wpadło czterech nieodpowiedzialnych kierowców - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 09:13 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Akcja Trzeźwość. Wpadło czterech nieodpowiedzialnych kierowców

Powiat:

W poniedziałek, 28 listopada, w godzinach od 4 do 9 były prowadzone działania wojewódzkie pn. "Trzeźwość". Celem policyjnej akcji jest eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wczoraj, podczas trwania akcji wodzisławscy policjanci zatrzymali czterech takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Więcej »
Tymczasowy areszt dla domowego oprawcy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 09:08 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Tymczasowy areszt dla domowego oprawcy

Wodzisław Śląski:

40-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego złamał sądowy zakaz zbliżania się do swojej żony. Mężczyzna groził jej nożem i przetrzymywał w domu, wbrew jej woli. Na wniosek wodzisławskich śledczych i prokuratora, został on tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Więcej »
Reklama
Tauron zapewnia o bezpiecznej zmianie sprzedawcy gazu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 30 listopada 2022, godz. 08:59 » Materiał prasowy Tauron » komentarzy:  

Tauron zapewnia o bezpiecznej zmianie sprzedawcy gazu

Region:

TAURON współpracuje z PGNiG Obrót Detaliczny w zakresie zapewnienia ciągłości dostaw oraz zmiany sprzedawcy gazu dla gospodarstw domowych. Proces ten będzie dla tych klientów w pełni automatyczny - dzięki temu skorzystają oni z ustawowo zamrożonych przez polski rząd cen gazu.

Więcej »
Kolejny odcinek 1 Maja w Gołkowicach do przebudowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 29 listopada 2022, godz. 19:07 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Kolejny odcinek 1 Maja w Gołkowicach do przebudowy

Godów:

Ofensywa inwestycyjna na drogach powiatu nie zwalnia tempa. Dzisiaj (29.11) Starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła w imieniu Powiatu Wodzisławskiego podpisali umowę w sprawie kompleksowej przebudowy kolejnego odcinka ul. 1 Maja w Gołkowicach. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego połowę stanowić będą środki pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
sobota | 03 grudnia 2022 | 13:34
2.3°C
zachmurzenie umiarkowane
wiatr słaby 2.84 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1023 hpa
Wilgotność:66%
Wschód słońca:07:25
Zachód słońca:15:46
niedziela
04.12.2022
7.5°C
3.3°C
poniedziałek
05.12.2022
4.6°C
2.8°C
wtorek
06.12.2022
5.2°C
5.3°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Dominika Gaj
23 lutego 2020, godz. 13:31
Dominika Gaj
Rodzice Sylwia i Daniel przywitali na świecie córeczkę. Dominika przyszła na świat 18.02.2020. Waży 3100 gram i mierzy 53 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.