Dzisiaj jest: środa, 27 września 2023 r.Imieniny: Damiana, Mirabeli i Wincentego
Aktualności
Region:
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji na Matuszczyka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 23 września 2023, godz. 18:46 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji na Matuszczyka

Wodzisław Śląski:

Do zdarzenia z udziałem trzech samochodów doszło w piątek, 22.09., na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi na miejscu ustalili, iż przyczyną tej kolizji drogowej było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego skodą.

Więcej »
Komendant powiatowy złożył gratulacje policjantom - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 23 września 2023, godz. 18:22 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Komendant powiatowy złożył gratulacje policjantom

Wodzisław Śląski:

Komendant Powiatowy mł. insp. Dariusz Zajda spotkał się z policjantami, którzy w tym roku reprezentowali wodzisławski garnizon w wojewódzkich eliminacjach XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Szef wodzisławskich mundurowych podziękował za godne reprezentowanie naszej jednostki. Komendant pogratulował także zajęcia wysokich miejsc w tych zawodach.

Więcej »
Pięć lat programu CZYSTE POWIETRZE - ponad 100 tysięcy wniosków ze Śląska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 23 września 2023, godz. 11:21 » WFOŚiGW Katowice » komentarzy:  

Pięć lat programu CZYSTE POWIETRZE - ponad 100 tysięcy wniosków ze Śląska

Wodzisław Śląski:

Mija pięć lat od uruchomienia programu „Czyste Powietrze”, największej proekologicznej inicjatywy w polskiej historii, która służy skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W tym czasie z programu skorzystało już blisko 700 tys. beneficjentów w całym kraju, co daje blisko 18 mld zł eko-inwestycji. Tylko w województwie śląskim złożonych zostało 105 tys. wniosków o dotację na termomodernizację i wymianę kopciuchów. Poinformowano o tym na konferencji w Gminie Miedźna w województwie śląskim. To jedna z gmin, które między 2019 a 2022 r. osiągnęły największą redukcję pyłu zawieszonego – PM 2,5, do czego przyczynił się program „Czyste Powietrze”.

Więcej »
Droga przy KWK 1 Maja zostanie przebudowana - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 21:13 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Droga przy KWK 1 Maja zostanie przebudowana

Wodzisław Śląski:

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie przebudowana. Trwa przetarg na realizację tej inwestycji. Oferty na wykonanie tego zadania można składać do piątku, 6 października br.

Więcej »
Reklama
Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 21:11 » wodzislaw-slaski.pl, fot. Dominika Bender » komentarzy:  

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej

Wodzisław Śląski:

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego w poniedziałek, 25 września br. wprowadzona zostanie czasowa zmiana rozkładu jazdy linii B.

Więcej »
Wodzisławski magistrat szuka wykonawcy przebudowy ulicy Wałowej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 21:07 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Wodzisławski magistrat szuka wykonawcy przebudowy ulicy Wałowej

Wodzisław Śląski:

Ulica Wałowa w Wodzisławiu Śląskim zostanie przebudowana. Trwa przetarg na realizację tej inwestycji. Oferty na wykonanie tego zadania można składać do czwartku, 5 października br.

Więcej »
Pachnący dom w zasięgu ręki – aromatyczne warsztaty w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 21:06 » WCK » komentarzy:  

Pachnący dom w zasięgu ręki – aromatyczne warsztaty w WCK

Wodzisław Śląski:

W powietrzu czuć już jesień, warto więc wpuścić aromatyczne zapachy do wnętrz własnych domów. Będzie ku temu okazja już 20 października o godz. 17:00 podczas iście pachnącego wydarzenia „Życie w zgodzie z naturą”. Wykład na temat aromaterapii oraz warsztaty z tworzenia ekologicznych tabliczek florenckich z wosku sojowego z olejkami i suszonymi ziołami w ramach cyklu „Tu i teraz” poprowadzi Magdalena Mildner z Centrum Ziołolecznictwa Krasatina.

Więcej »
Pszów. Wypełnij ankietę dotycząca terenów pokopalnianych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 21:04 » UM Pszów » komentarzy:  

Pszów. Wypełnij ankietę dotycząca terenów pokopalnianych

Pszów:

- Jeśli chcesz mieć wpływ na to co będzie działo się na terenach pokopalnianych w Pszowie wypełnij ankietę - zachęca pszowski magistrat.

Więcej »
Burmistrz Pszowa zaprasza do składania ofert - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 13:17 » UM Pszów » komentarzy:  

Burmistrz Pszowa zaprasza do składania ofert

Pszów:

W Pszowie poszukują firmy do świadczenia usług ubezpieczeniowych.

Więcej »
Michał Misiek Koterski odwiedził Gminę Godów [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 13:10 » UG Godów, fot. Franek Brzoza » komentarzy:  

Michał Misiek Koterski odwiedził Gminę Godów [FOTO]

Godów:

W czwartek, 21.09., na zaproszenie Gminy Godów i Gminnej Biblioteki Publicznej w Godowie gościł Michał "Misiek" Koterski. Wspólnie z Beatą Nowicką zaprezentował książkę "Michał Koterski. To już moje ostatnie życie", będącą swego rodzaju spowiedzią i świadectwem wiary w Boga.

Więcej »
III Gastro Lab w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 12:25 » UM Rydułtowy » komentarzy:  

III Gastro Lab w Rydułtowach

Rydułtowy:

Jak prowadzić skuteczny marketing restauracji? Jak obliczać rentowność karty? Odpowiedź na te pytania poznamy już w 28 września w trakcie trzeciej odsłony Gastro Lab w Rydułtowach. Prelegentami będą eksperci związani z branżą gastronomiczną: Michalina Patucha - założycielka Akademii Liderów Gastronomii oraz Sławek Głomski, kucharz i menadżer.

Więcej »
Wodzisław Śląski. Miasto ma zamiar przeprowadzić postępowanie dot. odbioru odpadów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 12:19 » wodzislaw-slaski.pl » komentarzy:  

Wodzisław Śląski. Miasto ma zamiar przeprowadzić postępowanie dot. odbioru odpadów

Wodzisław Śląski:

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego informuje właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, położonych na terenie miasta, o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, oraz zawarcia umowy z wyłonionym wykonawcą od 1 lipca 2024 r.

Więcej »
Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami w wodzisławskim ZPSWR - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 11:29 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim » komentarzy:  

Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami w wodzisławskim ZPSWR

Wodzisław Śląski:

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o nowy autobus, przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd zakupiony został ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wodzisławskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej »
Reklama
Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 11:24 » UG Godów » komentarzy:  

Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Godów:

Gmina Godów otrzymała wstępną promesę w wysokości 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Środki przeznaczone zostaną na zadanie pod nazwą "Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na ul. Mszańskiej w Skrzyszowie".

Więcej »
SMOGSTOP. Urząd Gminy Mszana zachęca do instalacji aplikacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 22 września 2023, godz. 11:16 » UG Mszana » komentarzy:  

SMOGSTOP. Urząd Gminy Mszana zachęca do instalacji aplikacji

Mszana:

- Na szczęście pomimo końca lata pogoda w dalszym ciągu nam dopisuje i możemy korzystać z promieni słonecznych. Niemniej jednak zachęcamy Wszystkich do zainstalowania aplikacji Śląskie SMOGSTOP:, która pozwala monitorować stan naszego powietrza - informują mszańscy urzędnicy.

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
środa | 27 września 2023 | 21:25
17.5°C
bezchmurnie
wiatr słaby 2.55 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1022 hpa
Wilgotność:83%
Wschód słońca:06:39
Zachód słońca:18:35
czwartek
28.09.2023
26.2°C
16.6°C
piątek
29.09.2023
25.7°C
15.8°C
sobota
30.09.2023
23.0°C
16.3°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Jowita Matulewicz
21 lutego 2020, godz. 21:11
Jowita Matulewicz
Jowita Matulewicz urodziła się 09.02.2020. O narodzinach córeczki informują rodzice Anna i Adam. Jowita waży 3100 gram i mierzy 52 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.