Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia29 lipca 201410:46

Warsztaty kulinarne w Świetlicy Wiejskiej w Osinach

Warsztaty kulinarne w Świetlicy Wiejskiej w Osinach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Dnia 11 lipca 2014 r., dzieci jeszcze chętniej i tłumniej zgromadziły się w Świetlicy w Osinach. O godz. 10.00 było już mnóstwo dzieci, młodsze przyszły ze swoimi mamusiami. Właśnie w tym dniu odbywały się warsztaty kulinarne organizowane przez LGD Morawskie Wrota – „Wakacyjna Kuchnia Babci” w ramach działań „Smaki Pogranicza Morawskich Wrót”.

Na warsztaty przybyli też goście specjalni – Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osinach, czyli trzy babcie, które ochoczo zajęły się przygotowaniem potraw z dziećmi. Część zadań przypadło do samodzielnego zrobienia oczywiście dzieciom.

Najpierw zajęliśmy się przygotowaniem kompotu i żurku śląskiego. Wszystkie dzieci przygotowywały owoce na kompot – starsze obierały i kroiły jabłka, młodsze obierały i czyściły porzeczki, agrest, malinki itp. Później czas przyszedł na przygotowanie żurku – znów starsze dzieci obierały i kroiły ziemniaki, młodsze kroiły kiełbaski.

Dzieci szybko uwinęły się ze swoimi zadaniami, toteż był czas na ciekawe zwijanie serwetek, tym razem w kształcie serduszek, oraz nakrycie i przygotowanie stołów. Potem, podzieleni na grupy, po parę osób, odwiedzaliśmy w kuchni kucharki, które szczegółowo tłumaczyły nam co tam przygotowują i jak wykańczają potrawy. Gotował się już żurek, oraz kompot, a panie zajęły się przygotowaniem deseru, czyli babki, której sekretnym składnikiem był (majonez!?), ku naszemu zdziwieniu. Później zajęły się przygotowaniem i smażeniem naleśników – z czym one nie były? Były z twarogiem, z dżemem, z kremem czekoladowym, z bitą śmietaną i z owocami, a więc dla każdego coś dobrego!

Ponieważ jednak musieliśmy trochę poczekać, aż potrawy się dogotują, a dzieciom, jak wiadomo czas się dłuży w między czasie pobawiliśmy się w różne zabawy z chustą Klanza, co dzieci bardzo ucieszyło, zwłaszcza, że do zabawy dołączyły również niektóre mamy, a nawet babcie i świetnie się wszyscy bawili.

Kiedy potrawy, były już gotowe do podania, wszyscy zasiedliśmy do wspólnego posiłku, trochę później dołączyły też panie kucharki, które przy kawie odpowiadały na pytania, młodych kucharzy np.: dlaczego żurek ich mamy jest taki kwaśny, a ten jest taki pyszny”. Oczywiście wszystkim dzieciom apetyt dopisywał, chętnie wszystko zjadały i były zachwycone warsztatami kulinarnymi.

Pod koniec zajęć podziękowaliśmy wspólnie paniom z KGW Osiny i dziękujemy również LGD Morawskie Wrota za możliwość uczestniczenia w takich fajnych warsztatach.


Autor: Iza Szostek, a.harz@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności13 kwietnia 202613:55

Zaginął 15-letni Oliwier Czeszejko z Radlina. Policja apeluje o pomoc

Zaginął 15-letni Oliwier Czeszejko z Radlina. Policja apeluje o pomoc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Sport13 kwietnia 202612:23

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO]

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport12 kwietnia 202623:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Styl życia13 kwietnia 202610:51

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 kwietnia 202610:43

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja13 kwietnia 202610:56

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO]

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W dniach 10 i 11 kwietnia 2026 roku Wodzisław Śląski po raz trzeci stał się jednym z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie Polski. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiej konferencji WNET – „Zacznijmy od edukacji!”, która przyciągnęła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz ekspertów z całego kraju.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202613:47

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności13 kwietnia 202614:49

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202614:56

Trwa modernizacja ośrodka zdrowia w Rydułtowach. Inwestycja za blisko 2 mln zł

Trwa modernizacja ośrodka zdrowia w Rydułtowach. Inwestycja za blisko 2 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202617:06

Chcesz działać na rzecz seniorów? Trwa nabór do Wodzisławskiej Rady Seniorów

Chcesz działać na rzecz seniorów? Trwa nabór do Wodzisławskiej Rady Seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.