Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 września 201812:39

Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo szpital w Wodzisławiu Śląskim

Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo szpital w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

26 września Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim darowiznę w wysokości 250 tys. złotych. Przekazane środki pomogą utworzyć i wyposażyć zaplecze zabiegowe w placówce.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła oraz Robert Osóbka, prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła przekazali na ręce Doroty Kowalskiej, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim czek w wysokości 250 tys. złotych. W uroczystości wzięła udział także Izabela Kloc, Posłanka na Sejm RP.

- Misją Szpitala jest zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Darczyńców, możliwa będzie realizacja inwestycji, która przyczyni się do poprawy dostępności świadczeń medycznych na wysokim poziomie. W konsekwencji realizowane przedsięwzięcie wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców - powiedziała Dorota Kowalska, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na realizację kluczowego dla Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zadania, polegającego na przygotowaniu zaplecza zabiegowego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. Inwestycja wpłynie na zwiększenie ilość wykonywanych procedur zabiegowych oraz skróci czas oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne. Rocznie w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim hospitalizowanych jest ponad 17 tys. pacjentów na 11 oddziałach.

- Jednym z celów Fundacji jest ochrona i promocja zdrowia. Dlatego też wspieramy finansowo projekty poszerzenia zakresu świadczenia usług medycznych na rzecz lokalnej społeczności Śląska – powiedział Robert Osóbka prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła.

- Działalność PGE Energia Ciepła jest oparta na łączeniu rozwoju biznesowego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Naszą ambicją, jest bycie dla wszystkich interesariuszy partnerem godnym zaufania, dbającym o wysoką jakość życia w regionach, w których jesteśmy obecni. Wsparcie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim jest tego dobrym dowodem – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Autor: Fundacja PGE Energia Ciepła, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności2 kwietnia 202610:15

Sekunda nieuwagi wystarczyła. Kolizja z udziałem młodej kierującej

Sekunda nieuwagi wystarczyła. Kolizja z udziałem młodej kierującej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202610:54

DanceCap wkracza na scenę Mam Talent

DanceCap wkracza na scenę Mam Talent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/DanceCap
Aktualności2 kwietnia 202612:30

Nieprawidłowy skręt i kolizja w Rydułtowach. Rowerzysta trafił do szpitala

Nieprawidłowy skręt i kolizja w Rydułtowach. Rowerzysta trafił do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności3 kwietnia 202614:26

Dwa prawa jazdy zatrzymane w ciągu jednego dnia

Dwa prawa jazdy zatrzymane w ciągu jednego dnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źrodło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 kwietnia 202610:07

Podszywają się pod urząd i oferują dotacje. Miasto ostrzega mieszkańców

Podszywają się pod urząd i oferują dotacje. Miasto ostrzega mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności2 kwietnia 202612:54

Spotkania z muzyką, historią i sztuką. Kwiecień w Pałacu Dietrichsteinów

Spotkania z muzyką, historią i sztuką. Kwiecień w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport2 kwietnia 202609:37

Mistrzyni Polski i trzy kolejne medale. Udany start Octagon Team w Wieliczce

Mistrzyni Polski i trzy kolejne medale. Udany start Octagon Team w Wieliczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Octagon Team Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności3 kwietnia 202614:55

Ruszył nabór na dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich

Ruszył nabór na dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: ARiMR, fot. poglądowe/AI
Aktualności3 kwietnia 202612:56

Rozluźnij ciało, uwolnij energię: Piątki z akupresurą w Syrence

Rozluźnij ciało, uwolnij energię: Piątki z akupresurą w Syrence - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.