Aktualności3 czerwca 201912:54

Trzy srebra dla Mirażu na Mistrzostwach Polski w show dance

Trzy srebra dla Mirażu na Mistrzostwach Polski w show dance - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Zespół Taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” trzykrotnie wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas Krajowych Mistrzostw IDO show dance w Raszynie. Zawody odbywały się od 31 maja do 2 czerwca br.

W mistrzostwach wystartowały 44 tancerki zespołu Miraż zarówno w kategoriach dziecięcych jak i juniorskich. Wśród dzieci najlepiej zaprezentowała się mini formacja pt. „Zapraszamy do zwiedzania” z choreografią autorstwa Lenki Krčovej oraz duet Wiktorii Bogdanowicz i Nadii Gilner pt. „Nawet księżniczka czasami się nudzi” autorstwa Klaudii Czapki i Lenki Krčovej. Oba pokazy zdobyły srebrny medal. Ponadto Miraż zajął następujące miejsca w kategorii dziecięcej: 5. miejsce dla dużej formacji pt. „Polar express”, 5. miejsce dla duetu Anny Kubicz i Laury Stui pt. „Jedna po mamie, druga po tacie”, 5. miejsce dla Hanny Łaciok za choreografię „Każdemu się może zdarzyć”.

W kategorii juniorek 2. miejsce zdobyła mini formacja pt. „W drodze na szczyt” z choreografią autorstwa Klaudii Czapki. Ponadto, na 4. miejscu uplasowała się duża formacja pt. „Kto jest najpiękniejszy na świecie”. 4. miejsce zajęła również Emilia Sopyła w swojej solówce pt. „Czas mija”. Zuzanna Halfar z tańcem pt. „Tato, czy Ty mnie słuchasz?” zajęła 7. miejsce. Zuzanna Wójtowicz uplasowała się na 14. pozycji z choreografią „Jedna miłość, dwie Julie”, natomiast Emilia Krzyształa zajęła 28. miejsce za choreografię „Igrzyska śmierci”.

- Gratuluję wszystkim tancerkom imponujących sukcesów. Cieszę się, że zespół Miraż po raz kolejny pokazał mistrzowski poziom i potwierdził swoją mocną pozycję w tanecznym świecie. W sposób szczególny gratuluję instruktorkom Lence Krčovej i Klaudii Czapce „srebrnych” choreografii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przed zespołem Miraż jeszcze jeden ważny wyjazd na zawody przed zasłużonymi wakacjami. W połowie czerwca grupa wyjeżdża do czeskiej Pragi, aby zawalczyć o najwyższe miejsca na podium podczas Mistrzostw Europy w jazz dance. Na co dzień zespół działa w Wodzisławskim Centrum Kultury. Trenerami grupy są Lenka Krčová, Ryszard Kozłowski, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, Marcin Kost oraz Evgeniya Makeeva-Wyputa.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Aktualności16 maja 202409:46

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Aktualności17 maja 202414:24

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania zasług strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie dla dobra społeczności lokalnej. To także moment refleksji nad ich ciężką pracą i nieustanną gotowością do niesienia pomocy.