Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja20 lipca 201113:09

Mali odkrywcy z Radlina

Mali odkrywcy z Radlina - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Dzieci z Przedszkola nr 3 wraz z gimnazjalistami, członkami Klubu Młodego Ekologa działającego w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza odkrywali wspólnie świat nauki.

W maju 2011 roku spotkali się w Urzędzie Miasta z Panią Burmistrz Barbarą Magiera, Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Panią Haliną Mizia, Przewodniczącym Rady Miejskiej, Panem Jackiem Sobikiem, przedstawicielami placówek oświatowych oraz innych jednostek samorządowych na sesji sprawozdawczej z projektu „Mali odkrywcy- poprzez zabawę do wiedzy”. Sesja była prowadzona głównie przez przedszkolaki, które prezentowały osiągnięcia w ramach ww. projektu. Projekt nasz otrzymał dotację w kwocie 9994,50zł od Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego i był realizowany od 11 stycznia do 17 czerwca 2011.

Na sesji prezentowane były osiągnięcia. W ramach projektu przedszkolaki i gimnazjaliści uczestniczyli m.in. w warsztatach z: origamii, fizyki, biologii, chemii, informatyki. Dzięki dotacji byli na wycieczkach: w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. M. Kopernika w Chorzowie, w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, w Pałacu Młodzieży w Katowicach, w Rezerwacie Przyrodniczym Łężczok oraz w Koksowni „Radlin”. W czasie wyjazdów ich uczestnicy poznawali świat nauki, jednocześnie ucząc się autoprezentacji. W ramach projektu przedszkolaki pod opieką uczniów Gimnazjum nr 1 zaprojektowali i stworzyli niezbędnik małego odkrywcy, w którym po każdych zajęciach rysunkowo przedstawiali swoje spostrzeżenia i wnioski. Zaproszeni goście wymienili się z przedszkolakami doświadczeniami na temat swoich pasji i pochwalili działania małych Radlinian. W trakcie dyskusji wszyscy uczestnicy debaty stwierdzili, iż dziecięce pasje zmieniają się z wiekiem, ale właściwie rozwijane i pielęgnowane mogą stać się sposobem na życie. W tym miejscu warto dodać, iż była to już kolejna inicjatywa społeczności Gimnazjum nr 1 w Radlinie, której odbiorcą byli najmłodsi radlinianie. Widać zatem, że uczniowie radlińskiego gimnazjum są otwarci i czuli na potrzeby swoich młodszych kolegów, a wspólne działania pozwalają odkrywać nie tylko świat nauki.

Urząd Miasta Radlin

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 maja 202513:00

Groźne zdarzenie w Pszowie. Motocyklistka trafiła do szpitala

Groźne zdarzenie w Pszowie. Motocyklistka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Reklama
Aktualności8 maja 202510:48

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Aktualności9 maja 202510:48

Parada wozów strażackich przed Wodzisław Śląski

Parada wozów strażackich przed Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dorota Piecha/UM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.