Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja15 czerwca 201211:14

Talizman wygrał I Połomskie Spotkania z Folklorem

Talizman wygrał I Połomskie Spotkania z Folklorem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Zespół folklorystyczny Talizman z Pawłowic wygrał pierwszą edycję Połomskich Spotkań z Folklorem Złoty Dzwon. Impreza odbyła się wczoraj w Wiejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi.

Na scenie zaprezentowało się siedem zespołów z całego regionu: oprócz grupy "Talizman", także "Druga Młodość" z Jastrzębia-Szerokiej, "Pszowiki" z Pszowa, "Paulinki" ze Świerklan i "Familijo" ze Skrzyszowa. Naszą gminę reprezentowały grupy "Mszanianka" i "Połomianka". Ta ostatnia, gospodarz spotkania, wystąpiła poza konkursem.

W jury zasiadła znana folklorystka Irena Sauer, Marek Sobota z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz Aleksandra Fojcik z WOKiR Połomia.
"Złoty Dzwon" - wypleciony w oryginalny sposób przez panie z klubu "Złote Rączki" - trafił do grupy z Pawłowic.

- Mamy nadzieję, że Połomskie Spotkania z Folklorem na dobre wejdą do tradycji. Nagroda "Złoty Dzwon" jest inspirowany naszym herbem, którego głównym elementem jest właśnie dzwon - mówi Agata Wrożyna, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Połomi, pomysłodawczyni przeglądu.

Po części konkursowej odbyła się biesiada połączona z poczęstunkiem i wspólnym śpiewem.

Galeria zdjęć tutaj

UG Mszana

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja18 lutego 202611:28

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.