Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 lutego 201710:20

Biathlonowy Ośrodek Szkolenia Sportów Młodzieżowych przy Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego ma swoją reprezentantkę na Mistrzostwach Świata w Osrblie!

Biathlonowy Ośrodek Szkolenia Sportów Młodzieżowych przy Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego ma swoją reprezentantkę na Mistrzostwach Świata w Osrblie! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Daria Gembicka, bo o niej mowa, to zawodniczka Lidera Katowice. Rocznikowo jest jeszcze młodziczką, ale jej wyróżniający się talent został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Biathlonu. Daria już w tym sezonie udowodniła, że jest niezwykle zdolną zawodniczką, zdobywając w Pucharze Polski złoty i brązowy medal, w efekcie czego została powołana do kadry Polski Juniorek młodszych. W lutym 2017 r. reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów. Zapewne o tej zawodniczce usłyszy jeszcze cała Polska.

Pod barwami BOSSM Wodzisław Śląski można znaleźć samych uzdolnionych zawodników. W nowy skład weszli medaliści Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, oraz zimowym, m.in. zawodnicy Karlika Chorzów, Lidera Katowice, Ryfamy Rybnik. Każdy z tych zawodników ma na swoim koncie medale na zawodach ogólnopolskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów UKS Strzał Wodzisław: Adama Zająca, Pawła Kowola, Pauliny Nowak oraz Sławomira Kopacza. To również medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska. Ci młodzi, zdolni biathloniści to uczniowie Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego.

Nie tylko biathloniści z BOSSM mają się czym chwalić, bo aż 10 zawodników, z czego 7 to uczniowie Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego, zostało powołanych do Kadry Śląska w biathlonie. Mowa m.in. o: Rafale Zającu, Dawidzie Kufiecie, Mateuszu Koniecznym, Kacprze Brzósce, Sylwii Bażan, Weronice Góreckiej, Marcie Zając. Ewelina Dronszczyk, Fabian Suchodolski, Adam Kałuża to natomiast biathloniści innych wodzisławskich szkół, ale również należący do Kadry Śląska młodzików.

To nie koniec. Julia Kałuża i Szymon Konieczny - absolwenci Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego - zostali powołani do kadry Śląska Juniorów młodszych, dzięki czemu będą mogli brać udział w specjalistycznych zgrupowaniach szkoleniowych wraz z innymi zawodnikami Kadry Śląska.

Na 2017 r. BOSSM w Wodzisławiu Śląskim otrzymał wsparcie z Polskiego Związku Biathlonu w kwocie 27 tys. zł z przeznaczeniem na prowadzenie szkolenia zawodników BOSSM. Zajęcia będą realizowane na terenie Wodzisławia Śląskiego z wykorzystaniem tras oraz strzelnicy laserowej w Rodzinnym Parku Rozrywki oraz na Kubalonce.

Autor: Edyta Zając,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności9 grudnia 202512:55

Rozbudowa Centrum Przesiadkowego. W wodzisławskim magistracie otwarto oferty

Rozbudowa Centrum Przesiadkowego. W wodzisławskim magistracie otwarto oferty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności9 grudnia 202513:15

Zmiana organizacji ruchu wokół wodzisławskiego szpitala

Zmiana organizacji ruchu wokół wodzisławskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202512:04

Pomoc nie zna granic

Pomoc nie zna granic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności9 grudnia 202512:11

Barbórkowe zwiedzanie sztolni w nowoczesnym wydaniu [FOTO]

Barbórkowe zwiedzanie sztolni w nowoczesnym wydaniu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności9 grudnia 202522:17

Świąteczne biesiadowanie na dworcu kolejowym. W czwartek mieszkańcy spotkają się przy kolędach

Świąteczne biesiadowanie na dworcu kolejowym. W czwartek mieszkańcy spotkają się przy kolędach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności10 grudnia 202513:10

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 grudnia 202512:02

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202513:29

Honorowa Odznaka PCK dla Miasta Pszów

Honorowa Odznaka PCK dla Miasta Pszów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów, fot. Klub HDK przy KWK Anna
Aktualności10 grudnia 202511:46

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego. 15 grudnia urząd czynny krócej

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego. 15 grudnia urząd czynny krócej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności10 grudnia 202511:21

Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym. Gdzie szukać wsparcia i kto może z niego skorzystać?

Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym. Gdzie szukać wsparcia i kto może z niego skorzystać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.