Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf29 września 202209:54

Akcja kasjerska w Wodzisławiu Śląskim. Zbierano pieniądze dla Mikołaja Kubali

Akcja kasjerska w Wodzisławiu Śląskim. Zbierano pieniądze dla Mikołaja Kubali - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego licznie odwiedzili pierwszą w mieście drogerię dm. Ich szczególną uwagę przyciągnęła „Akcja Kasjerska”, dzięki której zebrano 16.634 zł na lek dla 7-miesięcznego Mikołaja, chorującego na SMA.

W minioną sobotę, 24 września, w drogerii dm w Wodzisławiu Śląskim odbyła się „Akcja Kasjerska”, w ramach której sklepowa kasa została oddana w ręce Pani Małgorzaty Kubali, mamy chorującego Mikołaja. Każdy klient, który w tym czasie zrobił zakupy i został obsłużony przez Panią Małgorzatę, przyczynił się do zbiórki pieniędzy na lek dla Mikołaja. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu grupy z Ekipy Mikołaja, pracowników dm, oraz klientów udało się zebrać rekordową kwotę 16634 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup leku dla chorującego na SMA 7-miesięcznego Mikołaja.

Akcja Kasjerska dm-drogerie markt zorganizowana w Wodzisławiu Śląskim spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyciągnęła do drogerii mieszkańców z całego miasta, ciekawych wydarzenia, ale przede wszystkim gotowych pomóc. W akcji wzięli udział pracownicy dm i członkowie „Ekipy Mikołaja”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 16634 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup leku dla chorującego na SMA 7-miesięcznego Mikołaja. - Lek, który może mu pomóc kosztuje 9 mln zł, dlatego wspólnie z „Ekipą Mikołaja” chcieliśmy wesprzeć tę zbiórkę. Wiemy, że mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego bardzo zaangażowali się w tę akcję. Łącznie wsparcia udzieliło już ponad 52000 osób - Michał Grabe, Kierownik Regionalny dm-drogerie markt sp. z o.o.

Akcje kasjerskie wpisują się w działania marki mające na celu aktywne uczestnictwo w lokalnej społeczności i wspieranie wybranych inicjatyw społecznych w najbliższym sąsiedztwie. Ta formuła jest koncepcją ugruntowaną w Niemczech, gdzie wolontariusze ze społeczności, a także znani sportowcy, ludzie kultury czy influencerzy regularnie biorą udział w akcjach kasjerskich. Przejmują na pewien czas kasy wybranych sklepów dm, spotykają się i rozmawiają z klientami, a dochód z prowadzonej w tym czasie sprzedaży przekazywany jest na wybrane inicjatywy społeczne i instytucje. W Polsce dotychczas takie akcje odbyły się już we wszystkich miastach, w których obecne jest dm - Wrocławiu, Jeleniej Górze, Lesznie i Lubaniu, a teraz także w Wodzisławiu Śląskim.

dm to firma zorientowana na przyszłość, która poza kompetencjami handlowymi rozwija także inne wartości. - Chcemy poprawiać jakość życia naszego najbliższego otoczenia, poprzez kształtowanie dobrych relacji sąsiedzkich i wspieranie lokalnych inicjatyw. Unikatowość tego przedsięwzięcia polega właśnie na wspólnym zaangażowaniu wszystkich stron. Nawet poprzez drobne gesty można wiele zdziałać. Zespoły w naszych sklepach zawsze samodzielnie wybierają inicjatywy, które chcą wesprzeć - jako społeczność pracownicza i część społeczności lokalnej. Dzięki temu lepiej rozumiemy wzajemnie swoje potrzeby - dodaje Michał Grabe.

Podczas otwarcia sklepu w Wodzisławiu Śląskim szczególnym zainteresowaniem cieszył się żel marki Balea ze specjalnej edycji limitowanej dla Polski, a także mydła i kremy do twarzy tej marki. Licznie przybyli klienci z przyjemnością sięgali po marki własne dm, takie jak alverde, produkty do makijażu ebelin czy produkty dla dzieci marki BabyLove. Drogerie dm weszły do Polski w kwietniu tego roku i dotychczas otworzyły 5 sklepów.

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.