Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf31 maja 202312:50

Już w niedzielę na Stadionie Śląskim Naukowy Dzień Dziecka i 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Już w niedzielę na Stadionie Śląskim Naukowy Dzień Dziecka i 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

4 czerwca na terenie Stadionu Śląskiego odbędzie się Naukowy Dzień Dziecka. W specjalnie przygotowanym miasteczku na najmłodszych czekać będzie cała moc atrakcji. Tego samego dnia będzie można również zobaczyć w „Kotle Czarownic” gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki.

Naukowy Dzień Dziecka rozpocznie się o godz. 11:30, a zarówno wstęp, jak i udział w atrakcjach będą bezpłatne. Zmagania lekkoatletów w ramach 69. Memoriału Janusza Kusocińskiego będzie można z kolei śledzić od godz. 14:00 na arenie głównej Stadionu.

Animacje, euro-bungee, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, brokatowe tatuaże czy malowanie twarzy – to tylko część atrakcji, które będą czekać na uczestników w stadionowym miasteczku z okazji Dnia Dziecka. Będzie również strefa dmuchańców – i to nie tylko takich w formie zjeżdżalni! Będą tam również giganty, czyli wielkie dmuchane konstrukcje, które na pewno dostarczą sporych emocji większym dzieciom, a wśród nich znajdą się m.in. Tor Spartakusa, Labirynt Minotaura czy Tor Fitness. Starsi uczestnicy zapewne chętnie skorzystają też z kuli do zorbingu czy ze strefy VR, gdzie będą mogli znaleźć symulator rajdowy, symulator lotni oraz deskę strachu.

W związku z obchodami Roku Nauki w Województwie Śląskim, atrakcje przygotują też różne instytucje z regionu, a ich motywem przewodnim będzie Nauka.\

– 2023 rok ogłosiliśmy w województwie śląskim Rokiem Nauki i dlatego  tegoroczny Dzień Dziecka będzie miał wyjątkowy  – naukowy – charakter. Chcemy pokazać najmłodszym, że uczyć można się również poprzez zabawę, a zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności jest w życiu niezwykle cenne. W przygotowanym specjalnie z okazji Dnia Dziecka miasteczku wokół Stadionu Śląskiego będzie mnóstwo atrakcji. Jestem przekonany, że wszystkie dzieci, i te młodsze, i te starsze, znajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do spędzenia tego wyjątkowego dnia na Stadionie Śląskim – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do dwóch stref dedykowanych najmłodszym. Strefa klocków konstrukcyjnych stanie się miejscem wielkiej budowy robotów, zwierząt, zamków i innych konstrukcji. Z kolei strefa dryblingu stanie się areną zmagań sprawnościowych.

Śląski Ogród Zoologiczny przygotuje z kolei stoisko edukacyjne z mikroskopami, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – gry i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony przyrody, na stoisku Planetarium Śląskiego będzie można obserwować obiekty astronomiczne. Pracownicy Opery Śląskiej poprowadzą też zajęcia baletowe, a Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – warsztaty artystyczne. Będą również punkty m.in. Panteonu Górnośląskiego, Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, Grupy Beskidzkiej GOPR czy Teatru Śląskiego, a na stoiskach placówek medycznych z regionu będzie można uzyskać wskazówki w zakresie zdrowia.

Ciekawie widowisko przygotuje dla uczestników Teatr Jednej Miny. Będzie to tzw. „ALE CYRK!”, czyli autorski program rozrywkowo-edukacyjny oparty o założenia pedagogiki i ruchu. Podczas tego występu aktorzy, mimowie i artyści balonowi zadbają o dobry humor wszystkich dzieci obecnych na miejscu. Całość ma zawierać elementy sportu, zabawy i nauki w połączeniu z cyrkowymi rekwizytami, a towarzyszyć temu będzie małe miasteczko cyrkowe.

Uczestnicy Naukowego Dnia Dziecka będą mogli również wziąć udział w 69. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego, na którym pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki. Będzie to świetna okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak znakomici zawodnicy w randze mistrzów świata oraz mistrzów olimpijskich rywalizują ze sobą w konkurencjach takich jak rzut młotem, pchnięcie kulą, skok o tyczce czy biegi (szczegóły: https://stadionslaski.pl/wydarzenie/69-memorial-janusza-kusocinskiego). Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy, więc będzie można swobodnie przemieszczać się między strefą kibica na trybunach obiektu, a strefą dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka organizator mityngu – Polski Związek Lekkiej Atletyki – wystawi też Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym również będą czekać atrakcje dla dzieci.

Podczas Naukowego Dnia Dziecka na uczestników czekać będą food trucki, w których będzie można zakupić lody oraz inne słodkie i słone przekąski. Osoby pełnoletnie będą miały dodatkowo okazję skorzystać z Dream Jump, czyli skoku z korony Stadionu Śląskiego (atrakcja płatna, szczegóły – https://dreamjump.pl/pl/jumps/chorzow.html).

Wstęp na Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim będzie możliwy bramami 3, 4 oraz 5 od godz. 11:30, 69. Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończenie przewidziano na godz. 18:00. Oba wydarzenia są bezpłatne.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.