W II LO zapachniało Europą

W tym roku obchody VII Frankofonii i II Italofonii, które zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu we współpracy ze Starostwem Powiatowym, odbyły się pod hasłem "Zapachy Europy". - Tegoroczna edycja jest nastawiona na zmysły – podkreśla dyrektor szkoły, Anna Białek.
Dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu wielkie święto - obchody VII Frankofonii i II Italofonii. Od rana w szkole odbywały się zajęcia dotyczące kultury, zwyczajów i dorobku naukowego nie tylko Francji i Włoch, ale też innych krajów europejskich. - Tegoroczne obchody nastawione są za zmysły. Smakiem i zapachem staramy się poznać Europę – zaznacza dyrektor szkoły, Anna Białek.
Oprócz warsztatów z przyrządzania prawdziwej belgijskiej czekolady, pleneru malarskiego, pieczenia włoskiej pizzy i calzone, odbyły się zajęcia z tworzenia tradycyjnych polskich pisanek wielkanocnych oraz liczne konkursy, między innymi piosenki i poezji francuskiej i włoskiej czy konkurs na prezentację multimedialną "Duchowe ścieżki Europy". Nastąpiło też rozstrzygnięcie finału konkursu astronomicznego. - Uczniowie szkoły byli zarówno uczestnikami jak i kreatorami obchodów. Sami piekli ciasto, którego było około 20 rodzajów. 600 osób degustowało belgijską czekoladę – wylicza dyrektor. Tylko uczniowie klas trzecich mieli dziś normalne lekcje. - Wkrótce matura. Ale kto z ich grona chciał wziąć udział w konkursach, mógł to zrobić – dodaje Anna Białek.
W sali gimnastycznej wystąpił zespół Moderato, który tworzą członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku. - Z przyjemnością przyglądałam się temu, że zespół był gorąco oklaskiwany przez młodzież – mówi dyrektor.
O godzinie 13.00 nastąpił wielki finał Frankofonii i Italofonii. Impreza przeniosła się do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu "Europa da się lubić" oraz zwycięzcom konkursów organizowanych w "dwójce". Na scenie WCK wystąpiła Agata Kusek z zespołem. Artystka jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego.
(m)




























![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768771209tauron-dystrybucja-4-.jpg)



![Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Rydułtowach. Uroczystości, awanse i podziękowania [FOTO] Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Rydułtowach. Uroczystości, awanse i podziękowania [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17794557241779455691703924457-1421441290023114-6305659957250013985-n-.jpg)


![Młode głosy, wielkie emocje. Gala finałowa konkursu wokalnego za nami [FOTO] Młode głosy, wielkie emocje. Gala finałowa konkursu wokalnego za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17794550521779454986704507258-1445812824242958-9059719345873627616-n-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz