W szkołach czeka nas dwuzmianowość! Lekcje nawet do 18.00

Powiat Wodzisławski przygotowuje się do podwójnego naboru, kiedy to efektem reformy Minister Zalewskiej w placówkach spotkają się dwa roczniki.
W 2017 roku zgodnie z wprowadzoną reformą oświaty rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów. Znaczne zmiany zajdą w 2019 roku, wtedy to absolwenci starych gimnazjów i nowej ósmej klasy spotkają się w liceach czy technikach. Problem będzie widoczny w bardziej obleganych szkołach, to spowoduje, że nie będzie się dało uniknąć dwuzmianowości. - Ten czas wydłuży się dla ucznia, już nie będziemy kończyć zajęć o godzinie 14, 15, a prawdopodobnie o godzinie 17, 18 – podkreśla Danuta Maćkowa (na zdj.), resortowo odpowiedzialna za oświatę.
Powiat przygotowuje się na zmiany, a musi m.in. być odpowiednio przygotowana komunikacja autobusowa czy budżet.
Dodajmy również, że Powiat Wodzisławski zaplanował na rok szkolny 2018/2019 - 43 oddziały dla uczniów chcących podjąć naukę w naszym regionie.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz