Czas na rybę. I miejsce wodzisławskiego Ekonomika w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym

W pierwszy weekend października uczennice Ekonomika wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkurs Kulinarny „Czas na rybę!”. Organizatorem rywalizacji była Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” (RLGD „Opolszczyzna”) – stowarzyszenie zrzeszające hodowców lokalnych ryb, gminy, na których terenie prowadzona jest gospodarka rybacka.
Konkurs organizowany był podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego, na Zamku w Niemodlinie. W sobotę 5 października o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczyli uczniowie szkół gastronomicznych, a w niedzielę – Szefowie Kuchni z całej Polski.
W jury konkursu zasiadali znakomici eksperci: Adam Chrzastowski, Krzysztof Szulborski, Krzysztof Gawlik, Krzysztof Malinowski, Tomasz Smoczyk, Marcin Sobol, Wojciech Harapkiewicz, Walentyna Jałocha, Tomasz Smoczyk.
Obowiązkowymi produktami w konkursie były: karp oraz maślanka z OSM Olesno. Współorganizatorem konkursu był opolski Szef Kuchni – Kamil Klekowski. Nadzór merytoryczny nad Konkursem, w ramach przyznanego patronatu, sprawował stowarzyszenie Euro-Toques Polska.
Wodzisławscy gastronomowie po eliminacji zostali zakwalifikowani do konkursu głównego, w którym na zamku w Niemodlinie wystąpiło 5 drużyn. Konkurs okazał się prawdziwą „złotą rybką” dla Sylwii Smyczek z kl. II TG i Anny Elsner z Kl. III TGI, gdyż dziewczyny zajęły w nim I miejsce. Uczennic, oprócz licznych nagród i słów uznania, zyskały również kwalifikację do przyszłorocznej edycji konkursu. Ania i Sylwia przygotowywały się do konkursu pod okiem nauczyciela gastronomii pani Judyty Lamży.





















![Zderzenie Mercedesa z motorowerem w Pszowie. Poważne obrażenia jednego z poszkodowanych [KOMUNIKAT POLICJI] Zderzenie Mercedesa z motorowerem w Pszowie. Poważne obrażenia jednego z poszkodowanych [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177728136463-933147-.jpg)



















![Uczniowie z Wodzisławia na międzynarodowej scenie. SP nr 16 znów w Turcji [FOTO] Uczniowie z Wodzisławia na międzynarodowej scenie. SP nr 16 znów w Turcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777367501fotob-2202-.jpg)

![Spełnione marzenie 10-latki. Zespół Łzy zaprosił Weronikę na wyjątkową lekcję [FOTO] Spełnione marzenie 10-latki. Zespół Łzy zaprosił Weronikę na wyjątkową lekcję [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777454728683416829-1893396851399710-1338811171849305726-n-.jpg)



![Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Gala Powiatu Wodzisławskiego 2026 za nami [FOTO] Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Gala Powiatu Wodzisławskiego 2026 za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17774580621777457613gala-nagrod-powiatu-wodzislawskiego-w-dziediznie-kultiry-i-sportu-28-04-2026150-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz