Nie wyrzucaj! Podziel się z potrzebującymi

Zamiast wyrzucać żywność, warto podzielić się nią z najbardziej potrzebującymi. Każdego roku statystyczny Polak wyrzuca rocznie do kosza aż 235 kg jedzenia. Jednocześnie ponad 2 mln osób w kraju żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa.
Dostępna przez całą dobę lodówka społeczna w Wodzisławiu Śląskim stwarza okazję do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i to w prosty sposób. Ulokowana została w miejscu zadaszonym i monitorowanym, na osiedlu XXX-lecia w pasażu handlowym. Każdy, kto chce wesprzeć potrzebujących, może w każdym momencie włożyć do niej jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności.
Co istotne, do lodówki społecznej nie należy wkładać: otwartych konserw, słoików, surowego mięsa, produktów z oznakami popsucia, przeterminowanych i alkoholu.





![Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763025192581251159-1234903692007062-4542500085760762581-n-.jpg)








![Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763031407dsc01314-.jpeg)


![Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763027184image00002-.jpeg)



![Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763029366dsc01268-.jpeg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz