Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 czerwca 202022:17

Śląscy terytorialsi będą współpracować z policją

Śląscy terytorialsi będą współpracować z policją - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Śląscy terytorialsi będą współpracować z policją – porozumienie w tej sprawie podpisano dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dokument podpisał dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Porozumienie zakłada m.in. wspólne realizowanie zadań z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego a także wspólne szkolenia, udostępnienie bazy szkoleniowej czy też wzajemne udzielenie wparcia logistycznego. Dzięki porozumieniu dużo szybsza i łatwiejsza będzie też możliwość wykorzystania przez policję stworzonej w 13. ŚBOT Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej K9 WOT.

- Każde tego typu porozumienie jest po to by szybciej i skuteczniej pomagać lokalnej społeczności. W tym przypadku szczególnie mamy na myśli wsparcie policji w akcjach poszukiwawczych zarówno przez wykorzystanie naszej specjalistycznej grupy K9 WOT jak i pozostałych żołnierzy OT, którzy są szkoleni z podstaw poszukiwania takich jak „tyraliera” czy „szybkie trójki” - powiedział po podpisaniu porozumienia płk Tomasz Białas.

Jak dodaje płk Białas, przykładem może tu być ostatnia akcja poszukiwawcza w Gliwicach, gdzie znając procedury zawarte w porozumieniu można było jeszcze przed jego podpisaniem szybko zareagować i wykorzystać potencjał WOT. Podstawą porozumienia na szczeblu regionalnym jest porozumienie zawarte 5 lutego 2020 roku, między Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej a Komendantem Głównym Policji. 

Autor: 13 ŚBOT, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 stycznia 202610:59

Zostaw swoje 1,5% w powiecie wodzisławskim. Wsparcie, które wraca do lokalnej społeczności

Zostaw swoje 1,5% w powiecie wodzisławskim. Wsparcie, które wraca do lokalnej społeczności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport18 stycznia 202622:59

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Kultura i Edukacja19 stycznia 202616:08

Dojrzałe argumenty i wielkie emocje. Za nami Wodzisławski Turniej Debat Oksfordzkich [FOTO]

Dojrzałe argumenty i wielkie emocje. Za nami Wodzisławski Turniej Debat Oksfordzkich [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Strony Partnerskie18 stycznia 202618:48

Jak dobrać filtr do ekspresu?

Jak dobrać filtr do ekspresu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
Aktualności20 stycznia 202611:20

Wtargnęła na jezdnię i odbiła się od ciężarówki

Wtargnęła na jezdnię i odbiła się od ciężarówki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności20 stycznia 202611:47

Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO]

Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik
Reklama
Aktualności20 stycznia 202611:14

Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO]

Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 stycznia 202612:04

Dzień Babci i Dziadka na sportowo z MOSiR Centrum

Dzień Babci i Dziadka na sportowo z MOSiR Centrum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności20 stycznia 202613:42

Wypadek w Czyżowicach. Nastolatek w szpitalu

Wypadek w Czyżowicach. Nastolatek w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności20 stycznia 202613:49

Projekt muzeum wśród najlepszych w Polsce. Publikacja badań grobowca Bordynowskiej Pani

Projekt muzeum wśród najlepszych w Polsce. Publikacja badań grobowca Bordynowskiej Pani - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Muzeum w Wodzisławiu Śl.
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.