Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 lipca 202012:57

Minister Szumowski ostrzega przed jesienią

Minister Szumowski ostrzega przed jesienią  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. 

Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią. Szumowski mówił w niedzielę w Polsat News o sytuacji epidemicznej w Polsce, z jaką możemy mieć do czynienia jesienią. "Na jesieni może być wzrost zachorowań, bo będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego" - powiedział.

Powiedział, że ma badań, ile osób w Polsce mogło już przejść COVID (także bezobjawowo). "Kiedy badamy, ile jest osób aktywnie chorych, to jest to poniżej dwóch promili" - stwierdził. "Jak badamy odporność (...) to odporność ma może 1-2 proc. (Polaków - PAP). Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku" - dodał.

Z danych resortu zdrowia wynika, że liczba zdiagnozowanych przypadków wynosi w Polsce 35 tys. 950 osób, a zgonów do 1 517.(PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk krz/ lena/PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport12 października 202520:52

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo sportowych emocji doświadczyli kibice podczas mijającego weekendu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Aktualności13 października 202509:08

Heklowanie tradycji. Zaproszenie na warsztaty koronczarskie

Heklowanie tradycji. Zaproszenie na warsztaty koronczarskie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot., pixabay.com/sabinevanerp
Reklama
Reklama
Aktualności13 października 202508:37

Strażacy doskonalili swoje umiejętności w PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim

Strażacy doskonalili swoje umiejętności w PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/PCKZiU Wodzisław Śl.
Reklama
Styl życia13 października 202510:35

Dobry nawyk prowadzi do zdrowia. Edukacja żywieniowa dla najmłodszych

Dobry nawyk prowadzi do zdrowia. Edukacja żywieniowa dla najmłodszych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 października 202509:31

Ponad setką w zabudowanym. 38-latek stracił prawko w Gołkowicach

Ponad setką w zabudowanym. 38-latek stracił prawko w Gołkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.