Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 września 202013:14

Gmina Mszana dziękowała za plony [FOTO]

Gmina Mszana dziękowała za plony [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Z powodu pandemii koronawirusa wielka impreza dożynkowa w Gminie Mszana z korowodem i koncertem została w tym roku odwołana, natomiast odbyły się tradycyjne msze św. jako podziękowanie rolników za tegoroczne plony.

W Połomi Msza św. dożynkowa odbyła się w niedzielę, 6 września. Honory starostów pełnili państwo Grażyna i Roman Rduch, którzy ponieśli do ołtarza chleb dożynkowy. W uroczystości wzięły udział władze Gminy Mszana - wójt Mirosław Szymanek oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Liśnikowski.

Wójt Gminy zaznaczył, że choć w tym roku nie odbywa się korowód i zabawa dożynkowa, rolniczy trud musi zostać doceniony i szanowany. - Bardzo dziękuję wszystkim rolnikom za ich ciężką i niezwykle ważną pracę - powiedział.

Szczególne podziękowania wójt i sołtys Połomi Magdalena Herman złożyli na ręce pani Krystyny Krótki, która nieprzerwanie od 60 lat bierze udział w wyplataniu korony dożynkowej i dba o należytą oprawę tej uroczystości. - Wyznaczyła Ona i umacnia drogę tradycji, po której mają iść następne pokolenia. To wielkie dziękczynienie dane Panu Bogu i rolnikom, że wciąż co roku podejmuje Ona ten trud. Bardzo serdecznie dziękujemy - mówiła sołtys.

Wczoraj, 13 września, uroczystość dożynkową obchodzono w kościele w Mszanie. Honory starostów pełnili Danuta Wrona i Marian Białecki. Obecne były również władze Gminy. O wystrój świątyni zadbała Rada Sołecka na czele z sołtys Iloną Murą. Zagrała orkiestra, wystąpił zespół śpiewaczy „Mszanianka”, obecne były poczty sztandarowe.

- Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, a piekarni Kozielski za upieczenie chlebów dożynkowych, które kolejny raz zostały rozdane mieszkańcom po mszy świętej i stały się już naszą mszańską tradycją. Dziękuję firmie „Sekwoja”, a także państwu Mitko za wypożyczenie drewnianych stojaków oraz donic służących do wystroju kościoła - mówi sołtys Ilona Mura.

Przyszłoroczne Dożynki Gminne, z korowodem i całą oprawą artystyczną, jeśli koronawirus odpuści i zakończy się stan epidemiczny, odbędą się w Połomi.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 stycznia 202612:31

Projekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków wyłożony do wglądu. Dotyczy Jedłownika, Radlina i Kokoszyc

Projekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków wyłożony do wglądu. Dotyczy Jedłownika, Radlina i Kokoszyc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności5 stycznia 202613:32

Joga na Balatonie. Zzadbaj o ciało i umysł

Joga na Balatonie. Zzadbaj o ciało i umysł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności5 stycznia 202611:49

Zimowy reset na Balatonie. Sauna jako sposób na regenerację i zdrowie

Zimowy reset na Balatonie. Sauna jako sposób na regenerację i zdrowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Sport6 stycznia 202617:27

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Aktualności7 stycznia 202610:52

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności7 stycznia 202611:06

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202613:15

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. pexels.com/Yan Krukau
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.