Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 października 202012:21

Usługa MZK Bilet na telefon wygodna i popularna

Usługa MZK Bilet na telefon wygodna i popularna - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Około 700 sprzedanych biletów okresowych oraz prawie 6 tysięcy jednorazowych w ciągu pierwszego miesiąca działania nowej usługi MZK. „Bilet na telefon” cieszy się coraz większą popularnością.

Od miesiąca pasażerowie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego mogą zdalnie kupić bilety przy użyciu smartfona. Nowy system nie tylko zdecydowanie ułatwia sam zakup, ale jest również bezpieczny pod względem epidemiologicznym. Unikamy bowiem kontaktu ze sprzedawcą (w przypadku zakupu w autobusie - z kierowcą).

Usługę uruchomiono pod koniec sierpnia. Przez miesiąc pasażerowie kupili w ten sposób blisko 6 tysięcy biletów jednorazowych. Najczęściej sięgali po bilety ulgowe na trasę od 8 do 12 przystanków (ponad 20% udziału). Popularnością cieszyły się także bilety na najdłuższe trasy – powyżej 18 przystanków. Kupiono także blisko 700 biletów okresowych. W tym zestawieniu dominuje bilet miesięczny ulgowy na wszystkie miasta i gminy. To około 40% całej sprzedaży.

– Dane te pokazują, że na tle innych podmiotów organizujących komunikację miejską, w MZK usługa ta cieszy się sporą popularnością. To dobry wynik – mówi Miłosz Olejniczak, reprezentujący łódzką firmę zajmującą się wdrożeniem projektu.

Przypomnijmy, że w aplikacji mobilnej „zbiletem” możliwy jest zakup biletu jednorazowego, natomiast na stronie internetowej „zbiletem.pl” biletu okresowego (miesięcznego, dwutygodniowego i tygodniowego). Po zakupie jest on również widoczny w aplikacji. Co ważne, dostęp do internetu konieczny jest jedynie podczas zakupu biletu.

Więcej informacji na stronie MZK Jastrzębie - TUTAJ

Autor: MZK Jastrzębie, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 lutego 202611:47

Wsparcie dla opiekunów i rodzin. Rusza Program Opieka wytchnieniowa edycja 2026

Wsparcie dla opiekunów i rodzin. Rusza Program Opieka wytchnieniowa edycja 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności10 lutego 202612:52

Lodowisko na Trzech Wzgórzach przyciąga coraz więcej mieszkańców

Lodowisko na Trzech Wzgórzach przyciąga coraz więcej mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności10 lutego 202612:56

Bezpieczne ferie z dzielnicowymi w Bluszczowie

Bezpieczne ferie z dzielnicowymi w Bluszczowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Sport11 lutego 202617:44

Kinga Tkocz w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Kolejny krok w sportowej karierze wodzisławskiej biathlonistki

Kinga Tkocz w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Kolejny krok w sportowej karierze wodzisławskiej biathlonistki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. UKS Strzał Wodzisław
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lutego 202617:57

W ferie zimowe zmieni się rozkład jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

W ferie zimowe zmieni się rozkład jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 lutego 202614:14

Wesprzyj wodzisławski szpital – przekaż 1,5% swojego podatku

Wesprzyj wodzisławski szpital – przekaż 1,5% swojego podatku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności11 lutego 202614:14

Zmiany w organizacji ruchu na ul. 1 Maja w Mszanie od 16 lutego

Zmiany w organizacji ruchu na ul. 1 Maja w Mszanie od 16 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności11 lutego 202618:53

Przetarg na termomodernizację Ośrodka Kultury w Skrzyszowie

Przetarg na termomodernizację Ośrodka Kultury w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Aktualności11 lutego 202619:31

Wyjątkowy jubileusz 90. urodzin mieszkanek Pszowa

Wyjątkowy jubileusz 90. urodzin mieszkanek Pszowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Reklama
Aktualności11 lutego 202612:42

Prezydent Wodzisławia Śląskiego na Forum Bankowo-Samorządowym 2026

Prezydent Wodzisławia Śląskiego na Forum Bankowo-Samorządowym 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Związek Banków Polskich
Reklama
Aktualności11 lutego 202618:04

Bezpieczeństwo w mieście w 2025 roku. Straż Miejska w liczbach

Bezpieczeństwo w mieście w 2025 roku. Straż Miejska w liczbach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności11 lutego 202619:23

Bezpieczne ferie w Rydułtowach. Edukacja i bezpieczeństwo nad wodą [FOTO]

Bezpieczne ferie w Rydułtowach. Edukacja i bezpieczeństwo nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. st. ogn. Marcin Herok, UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.