Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 kwietnia 202119:44

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła zapisy na szczepienia pracowników i ich rodzin

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła zapisy na szczepienia pracowników i ich rodzin - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Zatrudniająca ponad 22,2 tys. osób Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła w czwartek zapisy na szczepienia pracowników i członków ich rodzin, mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

Rejestracja chętnych - prowadzona przez internetowy Portal Pracownika - potrwa do poniedziałku, 3 maja. "To dziś dla nas kluczowe, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy naszym górnikom, ich rodzinom i całej załodze. Od tego m.in. zależy ciągłość i jakość pracy, a także stabilny rozwój spółki w tych trudnych czasach pandemii" – powiedziała prezes JSW Barbara Piontek, cytowana w czwartkowym komunikacie firmy.

Szczepienie jest w pełni dobrowolne, tylko dla osób chętnych. Dzień po zakończeniu zapisów JSW wyśle zgłoszenie do udziału w Narodowym Programie Szczepień przez stronę Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu do programu szczepień mają sukcesywnie dołączać kolejne przedsiębiorstwa.

Zarząd JSW powołał specjalny zespół, koordynujący szczepienia w firmie. Chęć szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać wszyscy pracownicy JSW oraz ich domownicy - członkowie rodziny mieszkający w jednym gospodarstwie domowym. Ozdrowieńcy mogą przystąpić do szczepienia najwcześniej po trzech miesiącach po przebytej chorobie.

Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 5712 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 5599. Na kwarantannie przebywa obecnie 158 pracowników jastrzębskiej firmy.

W miniony wtorek zapisy na szczepienia pracowników, ich małżonków i pełnoletnich dzieci rozpoczęła już największa górnicza spółka - zatrudniająca blisko 40 tys. osób Polska Grupa Górnicza.

Rejestracja chętnych, podobnie jak w JSW prowadzona przez internetowy Portal Pracownika, potrwa do niedzieli, 2 maja włącznie. Później każdy zgłoszony pracownik otrzyma sms z terminem i miejscem szczepienia. Na terenie działania PGG będzie dziewięć punktów szczepień - w każdym z nich dziennie ma być szczepionych nawet 500 osób.

Akcję szczepień planuje też Spółka Restrukturyzacji Kopalń zajmująca się m.in. likwidacją i zagospodarowaniem majątku dawnych zakładów górniczych. W specjalnej ankiecie na temat szczepień przeciwko COVID-19 wzięło udział ponad 1,8 tys. pracowników firmy, z których przeszło 1,3 tys. wyraziło chęć zaszczepienia się, a wielu starszych pracowników zadeklarowało, że przyjęło już szczepionkę.(PAP) Marek Błoński mab/ amac/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 kwietnia 202511:29

Pijany i bez uprawnień zakończył podróż na płocie

Pijany i bez uprawnień zakończył podróż na płocie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności30 kwietnia 202512:42

Rozkład jazdy miejskich autobusów w weekend majowy

Rozkład jazdy miejskich autobusów w weekend majowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Komunikacja Miejska w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 kwietnia 202512:56

W majówkę rusza sezon na Baszcie Rycerskiej

W majówkę rusza sezon na Baszcie Rycerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Tomasz Garbaczewski
Aktualności30 kwietnia 202511:37

W najbliższą sobotę miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W najbliższą sobotę miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dorota Piecha/UM Wodzisław Śl.
Aktualności30 kwietnia 202515:05

Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT

Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności30 kwietnia 202513:02

Kadeci z Rydułtów złożyli ślubowanie

Kadeci z Rydułtów złożyli ślubowanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport1 maja 202507:00

Majówkowy Niezbędnik Kibica

Majówkowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Strony Partnerskie30 kwietnia 202522:37

Jaki wybrać telewizor do małego salonu?

Jaki wybrać telewizor do małego salonu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.